Unikátní expozice o filmu Sedmero krkavců vás vtáhne do děje

Plakát  Sedmero krkavců Foto: Plakát Sedmero krkavcůFoto: All

Již dnes, ve čtvrtek 4. června, vstupuje do českých kin nová pohádka Alice Nellis Sedmero krkavců. Od soboty 6. června navíc máte jedinečnou příležitost prohlédnout si zákulisí této filmové pohádky. A nejen to. Čekají na vás i exponáty z kultovních filmů Amadeus a Tři oříšky pro Popelku.

Barrandov Studio totiž právě otevírá komponovanou výstavu, která mapuje minulost i současnost studia skrze vybrané projekty.

„Část výstavy věnovaná novince Alice Nellis představí divákům výtvarné návrhy kostýmů i kostýmy samotné, rekvizity a fotografie z filmu a mnoho zajímavostí z natáčení,“ uvedla Věra Krátká, vedoucí barrandovského Fundusu kostýmů a rekvizit. Výstava je především hravá a interaktivní. Děti se zde například zábavnou formou dozvědí, jak Bohdanka postupovala, když měla z kopřiv vyrobit plátno, ze kterého ušila košile pro své zakleté bratry. Pro ty nejmenší je zas nachystané velkoformátové puzzle s filmovými motivy. V neposlední řadě si děti budou moci nakreslit vlastní návrh kostýmu a zapojit se tak do soutěže.

Na návštěvníky čekají také originály filmových kostýmů i rekvizit z oskarového Amadea i z kultovní pohádky Tři oříšky pro Popelku. Tyto tituly spojuje jméno nestora tuzemského kostýmního výtvarnictví Theodora Pištěka ml. Vystavené originály doprovázejí a komentují fotografie, původní produkční dokumenty, ohlasy v dobovém tisku i vzpomínky účastníků natáčení.

Expozice bude na Barrandově k vidění až do 31. prosince 2015. Pro veřejnost je Filmpoint v hlavní budově Barrandov Studia na Kříženeckého náměstí otevřen o víkendu od 10.00 do 16.00. Všední dny jsou pak vyhrazeny pro předem objednané skupiny. Za vstup zaplatí dospělí 120,- Kč, děti ve věku 4 až 15 let 100,- Kč. Mladší návštěvníci mají vstup zdarma. Veškeré informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.barrandov.cz, rezervace lze zasílat na filmpoint@barrandov.cz.

Hlavním partnerem pohádky Sedmero krkavců je televize Prima.

reklama