Extra video: Úprava masa a zeleniny Sous vide

Metoda úpravy Sous vide je stále populárnější. V překladu jde o vaření ve vakuu. Vaří se několik hodin, při nízkých a přesně udržovaných teplotách. Poslechněte si na videu, jak tuto úpravu představuje šéfkuchař hospůdky U Štěpána.

Jak na Sous vide? Syrová, kvalitní potravina (vybrané části hovězího masa, ale i ryby nebo zelenina jako je mrkem či červená řepa) se zavakuuje do vícevrstvé fólie. K surovině můžeme přidat například plátek másla, bylinky atd.

Baličky s potravinou se následně vkládají do mikroprocesorově řízených míchaných nebo nemíchaných vodních lázní. Pro domácnosti mají velikost domácí pekárny.

Udělejte si po boku Zdeňka Pohlreicha sondu do tuzemských restaurací TADY

Výsledkem pomalého vaření ve vakuu je dokonale připravený pokrm, který si zachovává přirozenou chuť křehkost, texturu i aroma a současně zůstávají zachovány a neporušeny všechny živiny uvnitř pokrmu.

V kuchyni U Štěpána Foto: V kuchyni U ŠtěpánaFoto: All

 

Inspirujte se i dalšími recepty

Recept

Steaky z hovězí svíčkové v espresso-chilli marinádě s glazírovanou mrkví Foto:

Steaky z hovězí svíčkové v espresso-chilli marinádě s glazírovanou mrkví

Kvalitní steak je výtečný sám o sobě, ale klidně mu můžete dopřát i zajímavější "kabátek". Marináda s kávou a chilli mu dodá nečekaně sofistikovaný šmrnc. A pokud ho...

Vyzkoušejte své kulinární znalosti v kvízu

Kvíz

Pečený králík na česneku Foto:

Velký kulinární KVÍZ. Vyznáte se v jídle?

Češi jsou národem kuchařů – tedy přinejmenším před televizní obrazovkou. A co vy, jaké znalosti vaření, kuchyně a lahodných dobrot máte?

 

Autor: Zuzana Schneidewind
Kamera: Jan Kundera

reklama