Tak to je bomba, Lucie Benešová bude ve Vinařích I likvidovat bombu. Sledujte to online

Zarážání hory, to je starobylá vinařská tradice. Má chránit vinohrady, kde dozrávají hrozny, a zaručit na nich bohatou úrodu. Křetice nejsou výjimkou, i v nich jde o velkou událost, který se každoročně koná ve vinohradě Bedřicha Pavlíčka. Letošní rok má být ale vše trochu jinak – starosta Olin Vlček vyhlásí, že zarážání proběhne ve vinohradě jeho syna Františka. To Bedřich nese samozřejmě dosti těžce.

Celou akci se rozhodne bojkovat a jeho odpor přeroste v obecní vzpouru a únos starosty. Jenže sám starosta už taky nebude zcela oddaný nápadu udělat akci ve vinohradě jeho syna. Výbušnou atmosféru navíc zkomplikuje nenadálý nález munice z války…

Prohlédněte si galerii:

Křetické Zarážání hory je velká akce Foto:

Článek

Článek

Fuksa a Pavlíček Foto:

VIDEO: Úroda hroznů v Křeticích je v háji! Jak to Vinaři zvládnou?

Když je zamčený vinohrad, nikdo do něj nesmí. A pokud do něj někdo vstoupí, postihne všechny vinohrady v obci strašlivá pohroma. To ví moc dobře i pyrotechnik Václav...

Článek

Fuksa právě objevil bombu! Foto:

VIDEO: Bomba ve vinohradě! Všem hrozí nebezpečí!

Františkovi Vlčkovi se konečně podařilo, aby se po letech, kdy se tradiční zarážání hory odehrává u Pavlíčků, odehrála tato důležitá událost v jeho vinohradě.

Článek

Terezka ráda nejen travičku... Foto:

VIDEO: Koza Terezka si ráda přihne. Jen to občas trochu přežene!

Terezka je nejváženější křetickou občankou. Aby také ne – nejenže umí předjímat budoucnost, ale ještě hraje hlavní roli v jedné z největších vinařských akcí, v zarážání hory.

Témata článku:
Komentáře

reklama