Tomáš Měcháček vás vtipně zmanipuluje…

Měcháček rozhovor Foto: Měcháček rozhovorFoto: All

Tomáš Měcháček je herec a perfomer, kromě samotného hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje.

Co říká na Vylomeniny on sám?

Rád posouvá hranice jízdy na svém dvoukolovém vozítku do krajností – jezdí bez držení, skáče z vysokých obrubníků nebo předvádí holubičku. A miluje chytáky, což je určitě správná kombinace pro pořad Vylomeniny. Uvidíte sami. Jak se trochu bláznivý Tomáš tváří na to, kdyby se měl stát sám „obětí“ vylomenin? To se dozvíte v našem rozhovoru!


Zúčastnil byste se natáčení jako soutěžící?

„Jasně. Já se rád vylomím.“

Co vám běží hlavou, když sledujete dva lidi, posloucháte jejich konverzaci a víte, že o ni o vás nemají ani tušení?
„Než si lidi vybereme a zapojíme je do soutěže, jsme v podstatě voyeři. Díváme se na ně, posloucháme, bavíme se o tom, komu bude lepší zadat úkoly a na koho hrát, prostě kdy to bude větší zábava. Tipujeme si s Martinem, jestli spolu dotyční chodí, jsou kolegové z práce nebo se znají odjinud. Někdy se to poznat dá, jindy jsme úplně mimo. Jsem zvědavý, zajímá mě to, ale zároveň se trochu stydím. I když samozřejmě, pokud se lidé soutěže účastnit nechtějí, nemusejí. Je to jejich rozhodnutí a v takovém případě se všechny záznamy smažou.“

S Martinem Dejdarem jste se před natáčením neznali. Jak těžké je improvizovat s někým, s kým jste do té doby prohodil sotva pár slov?
„S Martinem jsme se potkali v podstatě jen na kamerových zkouškách. Já jsem odcházel a on přicházel. Rozumíme si, fungujeme, improvizaci  oba  děláme  i v divadle, takže nad tím tolik nepřemýšlím. Navíc jsme na to dva a nejde o čistou improvizaci z ničeho. Komentujeme. Vycházíme ze situace, z lidí, které vidíme a z dialogů, které slyšíme.  Není nutné si úplně vymýšlet a vždycky je od čeho se odrazit.“

reklama