Vyrážíme Do nitra Planety opic!

Do nitra planety opic - Obrázek 8 Foto: Do nitra planety opic - Obrázek 8Foto: All

Druhý díl slavné série o Planetě opic nás zavede do tajného Podzemního města obývaného zmutovanými lidmi. Opět se setkáme s Taylorem a Novou a šimpanzi Corneliem a Zirou. Do nitra Planety opic se vypravíme v neděli ve 22.45 na Primě.

Po obrovském úspěchu prvního dílu (1968) začala filmová společnost 20th Century Fox téměř okamžitě uvažovat o dvojce (1970). Největší problémy provázel od začátku vznik scénáře. Nejdříve producenti oslovili autora původního stejnojmenného románu Planeta opic (1963), Francouze Pierra Boulleho, ale jeho skript byl shledán nedostatečně vizuálně šokujícím a překvapivým. Po několika dalších návrzích, které byly smeteny ze stolu, se scénáře nakonec chopil britský spisovatel Paul Dehn zodpovědný třeba za skript k bondovce Goldfinger či slavné detektivce Vražda v Orient expresu. A jak to dopadlo? Posuďte sami.

Záchranná mise vyslaná ze Země s cílem najít a přivézt zpět Taylorovu posádku přistane v Zakázané Zóně. Jediný přeživší astronaut Brent (James Franciscus) se podobně jako před ním Taylor domnívá, že přistál na cizí planetě a s hrůzou zjišťuje, že jí vládnou inteligentní opice vedoucí válku proti zvláštní formě zmutovaných primitivních lidí s telepatickými schopnostmi. Brzy objevuje dívku Novu, která s Taylorem na konci prvního dílu uprchla z Opičího města a právě s ním cestovala Zakázanou zónou, když jí Taylor doslova zmizel před očima v podzemní průrvě. Brent s Novou objevují tajné Podzemní město, jehož obyvatelé uctívají jadernou bombu, a brzy se setkávají i s Taylorem, bohužel ovšem ve vězení.

Mezitím se opice vedené gorilím generálem Ursusem připravují k finálnímu útoku na lidi. Netuší ale, jak ničivou zbraní jejich lidští protivníci disponují...

Dívejte se v neděli ve 22.45 na Primě

Do nitra planety opic - Obrázek 12 Foto: Do nitra planety opic - Obrázek 12Foto: All

Co jste možná netušili...

  • Představitel hlavní mužské role z prvního dílu Planety opic, Charles Heston alias Taylor, se na své znovu-obsazení nejdříve příliš netvářil. Nakonec souhlasil, ale pouze pod podmínkou, že jeho postava bude hned na začátku snímku zabita. Scénárista nakonec přišel s kompromisem, kdy postava Taylora žije v průběhu celého filmu, ale na plátně se objevuje pouze na začátku a na konci. Svůj honorář věnoval Charles Heston celý na charitu.
  • Film skončil jako jasný kasovní úspěch. Při velmi nízkém budgetu (kolem tří miliónů dolarů) se mu povedlo vydělat miliónů devatenáct.

Článek

reklama