Lucie se chce ve Vile zdokonalit v jednání s lidmi

Už teď se Lucii stýská. Nejradšiby si vzala svou smečku s sebou do Vily Foto: Už teď se Lucii stýská. Nejradšiby si vzala svou smečku s sebou do VilyFoto: All

Šestadvacetileté zrzce říkají kamarádi pejskaři podle jejího prvního psa Šumáková nebo Šumačka. Doma totiž nechala celou smečku, z níž čtyři pesani jsou její. Vystudovala religionistiku, chtěla by se ale profesionálně věnovat výcviku psů. Ve Vile by se chtěla procvičit v komunikaci s lidmi.

Kolik těch psů doma vlastně máte?
Dohromady s mamkou šest a jsou, jak se říká, každej pes jiná ves. Bude se mi stýskat, že jsem to ráno obrečela.

Jim se ale bude stýskat taky…
Určitě ne. Budou se o ně starat moje maminka a kamarádka, takže budou mít pestrý program. Takže ani nezaznamenají, že jim panička zmizela.

Kdo přišel s nápadem, abys šla do VyVolených?
Já sama a kamarády jsem tím překvapila. Myslím, že většina z nich ještě pořádně nepochopila, co mě sem táhlo. Myslím, že se potřebuju ještě zdokonalit v jednání s lidmi. Vždycky mám maminku, která je moje všechno a pomůže mi ve všem. Ve Vile si chci sama době dokázat, že to zvládnu.

Máš sourozence?
Jsem jedináček, a když jsem mamce řekla, že se hlásím do VyVolených, brečely jsme obě. Zítra mi přijede fandit, je to moje největší fanynka. Už mi radila, co dělat, až mi bude nejhůř, jak jednat v psychicky náročných situacích, dala mi při štěstí medailonek, abych věděla, že je tady vždycky se mou a že není žádná situace, z které bych se měla hroutit.

Ve Vile by Tě ale čekali lidé, které sis sama nevybrala...
Já vím, ale cvičím psy různým lidem a některými typy mám problém. Myslím, že takoví budou i ve Vile a že budu mít dostatek času pochopit je, trošičku je poznat, a potom budu vědět, jak s nimi lépe vycházet. Na můj cvičák chodí 99 procent žen, a když přijde muž, tak rychle uteče. Jsou tam jeden dva chlapi, s nimiž se mi velm špatně vychází, a myslím, že bych se to tady mohla naučit.

Takže se věnuješ výcviku psů profesionálně?
Zatím jsme pod občanským sdružením, ale chtěla bych. To je taky jeden z důvodů, proč jsem tady. Kdyby náhodou došla až k výhře, tak bychom si za ni postavili krásný cvičák. Chtěla bych lidem pomáhat, protože když si člověk pořídí prvního psa, tak je z toho kolikrát zoufalý. My jsme taky byli. Myslela jsem si, že je to hajzl vypočítavý. Pak jsem pochopila, že se snaží se mnou komunikovat, le já ho špatně chápu. Existují úplně jednoduché triky, jak psa zvládnout. Líbí se mi předávat je dál úplně zoufalým lidem a jako mávnutím proutku je problém vyřešený.

Ještě studuješ?
Už ne. Mám hotovou religionistiku na filozofické fakultě. Šla jsem na ni právě proto, že jsem se chtěla věnovat psům a tahle škola pro mě byla jednoduchá. Tohle studium je z 90 procent o čtení a číst mě baví. Pak jsem rok pracovala jako redaktorka, ale byla to strašně náročné, protože redaktor nikdy nespí a nemohla jsem si vůbec nic naplánovat.

Jsi věřící?
Nemůžu říct, že jsem ateistka, to rozhodně ne, ale nejsem v žádné církvi. Věřím na osud.

Máš přítele?
V současné době ne, ale mám člověka, kterého znám strašně dlouho a pořád nás to k sobě táhne, i když spolu chvíli nejsme. Takhle se potkáváme už sedm let

Víc informací o Lucii čtěte zde:

reklama

Monika Leová a Sandra Parmová Foto:
17:30 17:50
11%
DNES V TV
20.00
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TV
20.00
DNES V TVPolární moře Foto:
21.10
Zločiny ze sousedství Foto:
17:20 18:45
15%