Jste normální, když ujíždíte na VyVolených? Podle psychologa ano

Show podle Honzových představ - Obrázek 17 Foto: Show podle Honzových představ - Obrázek 17Foto: All

Proč jste ochotní sledovat hodiny hysterickou maminu Romanu, cholerického Vladka a ronit slzy dojetím, když vypadla dračice Nikol? Nebojte, podle psychologa Jana Kulhánka z PSYCHOTERAPIE ANDĚL jste úplně normální.

Někdo potřebuje co pět minut zkontrolovat facebook.

Někdo musí denně zkouknout všechny bulvární weby.

Někdo propadl Instagramu, díky kterému posílá všem kámošům fotku kdejaké úchylné ženské, kterou potkal v tramvaji.  


Proč jsme ochotní sledovat a řešit životy druhých, které kolikrát ani neznáme?

Tady jsou čtyři důvody, proč máme závislost na životech druhých

1. Je někdo trapnější než já? Daří se mu hůř? Jede v průšvihu? No tak to je bomba. Ještě že já se mám tak dobře - vyhazovač Thomas s exekutory na krku a v podmínce, Eva v dluzích po uši, Romana, ženská s nulovým vzděláním, Zdeňka, která nemá práci a defakto nikdy pořádně nepracovala. K tomu asociál Ládínek bez kamarádů. A Jafar z Brna - tak tahle partička člověka přesvědčí, že se má vlastně dost dobře.

„Říká se tomu korektivní srovnávání. Potřebujeme si potvrdit, že se nám vlastně daří skvěle, když se druhým daří hůř. Naopak pokud se nám něco nedaří, díváme se jak ty věci řeší druzí lidé, hledáme návody, jak naložit se svým životem," vysvětluje psycholog Jan Kulhánek.

Thomas Castello vypadá se svou blondýnou velmi spokojeně Foto: Jiří JanoušekThomas Castello vypadá se svou blondýnou velmi spokojeněFoto: Jiří Janoušek

 

2. Kdo fandí, ten jede. „Myslím si, že jsme hodně soutěživý národ. Hledáme si své favority, se kterými se identifikujeme, svým způsobem si je přivlastňujeme, dýcháme za ně. A pokud jsou to looseři, o to lépe,“ vysvětluje Jan Kulhánek. Co na tom, že Romana, Thomas i Eva mají dluhy, že Honza byl v podmínce.

"Teď jsou z nich celebrity. Mohou vyhrát peníze, změnit svůj život. A to je i naděje pro nás, že by se to někdy mohlo podařit i nám. Že se jde zvednout a šplhat nahoru," říká Jan Kulhánek.

Článek

Nic nebude!

Tři měsíce bez sexu jako VyVolení! Jaké to má následky?

V dlouhodobém partnerském vztahu se sexuální půst doporučuje pro zjitření smyslů.

3. Správná dávka napětí. Je to napínavé stejně jako letošní volby. Vůbec není jasné, kdo nakonec vyhraje. Ale na rozdíl od voleb tady o tom můžeme rozhodnout i my. Stačí poslat dostatek hlasů. „V reality show je adrenalin, ale je to bezpečné napětí v klidu domova. Funguje to stejně jako u filmů, ale na rozdíl od nich reality show budí zdání skutečného života. Proto je to více uvěřitelné, nejsou to herci, ale opravdoví lidé. Díky tomu si dopřáváme bezpečné prožívání emocí na dálku. Netýká se nás to, ale jsme v tom," říká Jan Kulhánek.

4. Pošli ho dál. Tahle řada Vyvolených je díky facebooku a webu pěkně interaktivní. „Máme pocit, že to dění můžeme ovlivnit a zároveň najednou máme téma pro rozhovor,“ vysvětluje psycholog Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl.

Takže rychle na web, vytáhněte mobily a posílejte hlasy...

Článek

Celulitida trápí i VyVolené

VyVolené ženy hyzdí celulitida! Co pomůže?

Celulitida. Slovo, které nerada vyslovuje každá z nás, ale bohužel většiny se osobně týká. A nezáleží na tom, zda jste VyVolená, či nikoliv.

Článek

holky striptýz - Obrázek 13

Ženské zbraně ve Vile: Jak a kdo ničí muže ve Vile?

Ať chceme, nebo ne, nejsme všichni stejní. Ženy na rozdíl od mužů dokáží více taktizovat a využívat svých více či méně skrytých zbraní na sto procent.

 

reklama

M.A.S.H. Foto:
08:05 08:45
80%
Top Gear Foto:
07:45 09:10
63%
Cesty domů Foto:
07:15 08:55
83%