Nikola by si chtěla koupit byt

Nikola se před Volbou cítí v pohodě Foto: Nikola se před Volbou cítí v pohoděFoto: All

Sotva dorazila na Barrandov, usnula ve své šatně spánkem spravedlivých. Prý mimo jiné v důsledku včerejší rozlučky s kamarády, která se ovšem konala bez alkoholu. Za výhru by si koupila byt, aby se mohla osamostatnit.

Přihlásila ses do VyVolených sama?
Jistě. Už kdysi jsme se o tom bavily s kamarádkou, když běžela první a druhá série. To nám byl třináct čtrnáct let. Říkaly jsme si, že by bylo fajn jednou si to zkusit. Pak jsem najednou našla na internetu informaci, že poběží VyVolení a že budou přihlášky. Tak jsem jí o tom rychle napsala. Ona však již má přítele, který by ji nepustil, takže jsem se přihlásila jenom já. Ale kamarádka mi hrozně fandí.

Co tomu říkají rodiče?
S tátou nejsem vůbec v kontaktu, takže nevím, a mámě je to v podstatě jedno.

Přijde ti dnes večer někdo fandit do studia?
Kamarádka a kolegové z práce. Mám dvě tři kamarádky, na nichž jsem závislá, a když se mnou nejsou, tak jsem jiná. Když jsme spolu, tak to stojí za to. Kdybys mě viděla s ní, tak mě nepoznáš. S ní jsem úplně jiný člověk.

Pokud se do Vily dostaneš, nebudeš mít v práci problémy?
Kdepak. Mám úplně skvělého šéfa, který mě v tom také podporuje, takže mi dal neplacené volno. Byla jsem nervózní, bála jsem se mu to říct. Čekala jsem, že mi řekne, ať dám výpověď. Dal mi ale velkoryse neplacené volno na tak dlouho, jak budu potřebovat, a pak se můžu vrátit.

Co vlastně děláš?
Sanitářku v lékárně. Dostala jsem na starost sterilní prostředí, takže udržovat v čistotě lékárnu, připravuji práci pro laborantky, někdy i hromadnou přípravu, takže navážení přísad pro objednávky. Absolventka zdravotní školy nejsem, udělala jsem si sanitářský kurz. To se vždycky hodí. Navíc moje máma je taky sanitářka, má i pečovatelský kurz, pracuje v domově důchodců. Rozšířily se jí tím obzory, může dělat prakticky cokoliv. A hlavně se to hodí do života. Jednou taky budu mít staré rodiče a taky se budu muset o ně postarat.

Co bys dělala s těmi pěti miliony, kdybys je opravdu vyhrála?
Tak za dvacet tisíc bych udělala strašně velkou party, na níž bychom to všichni oslavili. Asi bych si koupila byt, aby ch se mohla osamostatnit. A kdyby mi něco zbylo, tak možná nějaké autíčko.

Ve Vile si ale s některými lidmi nemusíš takzvaně sednout. Jsi hodně temperamentní?
Spíš se nechám přesvědčit a přizpůsobím se. Jsem ale podobný typ jako Vladko, umím být taky pěkně hysterická. Nejdřív jsem v klidu, pak zvyšuju hlas, zvyšuju, pak řvu a rozčiluju se… a většinou ten, s kým se hádám je v naprostém klidu.

Život ve Vile je bez veškerých informací a kontaktů s okolním světem. Už jsi někdy v takové situaci byla?
Určitě, třeba když jsem jezdila na školy v přírodě. Myslím, že se to dá zvládnout. Navíc v dnešní době, kdy si člověk spíš od té spousty informací odpočine a vyzkouší i ten starší život, kdy nic takového nebylo.

Máš s sebou i zimní vybavení?
Určitě. Jsem zmrzlík, takže toho mám s sebou docela dost. Jenom čekám, kdy mi praskne kufr.