Jenom hlas nestačí – Xindl X přináší hiphopový folk

Xindl X Foto: Xindl XFoto: isifa.com

Který interpret z české a slovenské hudební scény má podle vás největší X Factor? Hlasujte v naší soutěži a vyhrajte nový telefon SONY XPERIA. A proč hlasovat pro Xindla X?

Že má Ondřej Ládek v sobě X Factor dokazují nejen dvě zkřížená X v jeho uměleckém pseudonymu.

Poté, co vystřílel pár fórů do scénářů k jednomu kultovnímu českému sitcomu (Ozzák by mohl vyprávět), začal (až) v osmadvaceti s kariérou písničkáře.

„Jsem anděl, co tě dostal na povel…“ zněla úvodní slova jeho prvního singlu, který pobláznil celou Evropu 2. Znělo to jako hip hop, ale přitom to byl… folk. Obyčejná písnička s rapovým frázováním – to bylo něco v českém hudebním rybníčku dosud neviděného.

Kdo má větší X Factor?
HLASUJ ZDE a vyhraj nový telefon SONY XPERIA
Svými texty dokáže skvěle vystihnout životní situace nejednoho (zastydlého) puberťáka (Styky, Morální sex, Zlato), ironicky glosovat problémy dnešní společnosti (Chemie, Láska v housce) nebo se od srdce vysmát českému showbyznysu (Pomeje, Chodník slávy, Televizní vysílání).

I když je z jeho posledních počinů občas cítit prvoplán (Štědrý večer nastal) a silná inspirace někdejšími disko hity (Barbína), silná značka Xindl X to nejspíš ustojí.

v dubnu vydává Xindl X své čtvrté album Čecháček Made a „ozbrojen jamby a trocheji, žene se za další trofejí“ i v rámci aktuálního turné!

Ondřej Těšínský

reklama