Oto Klempíř: Textař, básník, scénárista

X Factor - Klempir Foto: X Factor - KlempirFoto: All

Minulý týden jsme vám představili něžnější část poroty, Sisu Lelkes Sklovskou a Celeste Buckingham. Dnes přichází řada na pořádné chlapy! A že je v porotě máme! Jedním z nich je drsný a nekompromisní Oto Klempíř!

Oto Klempíř, textař, rapper, scénárista, básník a kreativec, se narodil roku 1963 v Moravském Písku, jeho prvním uměleckým počinem bylo působení s hudební skupinou Garáž, poté své jméno na 20 let spojil s hudební formací J.A.R.. Oto je zkušený textař, který spolupracuje s českými pěveckými hvězdami, a hudebně se podílel i na soundtracku k filmu Snowboarďáci, Rafťáci nebo Rock podvraťáků. Zároveň je i autorem scénářů k filmům Czech Made Man a Hranaři. Jeho první sólové album nese název Špička, na němž spolupracoval s uznávaným umělcem Oskarem Rózsom.

I jeho jsme se zeptali na pár otázek:

Co vás na roli porotce nejvíce oslovilo a proč jste se rozhodl nabídku přijmout?

Rozhodnul jsem se hlavně díky osobě režiséra, Jeffo Minaříka. Sešli jsem se v jednom baru, oba měli za sebou těžší noc a nebyli jsme ochotní v té chvíli nikoho tolerovat. Když jsem v takové náladě, není se mnou radno žertovat, ale jemu se to povedlo. Zjistil jsem, že je to absolutní profík s tahem na bránu, a to mi imponovalo. Proto jsem se rozhodnul pro X Factor.

Jak se cítíte v roli porotce?

Cítím se výborně, hlavně díky lidem, kteří tam byli hrát a zpívat. Jsou jednoduše skvělí.

Jak vycházíte se svými kolegy?

S někým ano, s někým vůbec, ale aspoň to mezi námi dostatečně jiskří.

Při pohledu na tolik mladých a talentovaných lidí - vzpomenete si na váš vlastní pěvecký start?

To je velmi osobní otázka...ale ano, občas mi hlavou proběhne můj dávný start a musím se jít vysprchovat, alespoň třikrát.

Co ze svých zkušeností byste chtěl soutěžícím předat?

Necítím se být jen porotce, ale taky mentor, chci je s pomocí týmu, který jsem vybudoval, přivést nejdál, jak je to možné. Chci s lidmi, kteří jsou mi svěření, vyhrát!

Jaký volíte přístup?

Upřímný. Tvrdý. Spravedlivý. Přesně to, co jsem v životě moc často nezažil.

Na co se v soutěži nejvíc těšíte?

Těším se na to, až se všechny naše tréninkové hodiny změní ve finální produkt, který v pozitivním slova smyslu zničí diváky!

Stát se pěveckou hvězdou vyžaduje kombinaci talentu a těžké práce. Jaká kritéria by podle vás měli splňovat potencionální finalisté?

K tomu, co jste již řekli v otázce, je to také obrovské štěstí na lidi, bez něj není nic.

Je něco, co vám na soutěžících a jejich vystoupeních vadí?

Je to takzvané nezdravé sebevědomí, které mi vytváří divný pocit v žaludku.

Ještě nikdy jste v podobném formátu neúčinkoval, jaký máte pocit z vaší „premiéry“?

Vzhledem k tomu, že udělám maximum pro soutěžící, kteří přišli se svou kůží na trh, a vzhledem k tomu, jaký super tým nám tvoří zázemí, se cítím fantasticky.

Na medailonek dalšího z porotců se těšte již za pár dní!

Nezapomeňte sledovat naše facebookové stránky: www.facebook.com/xfactorcesko

 

 

Článek

Celeste Buckingham a její koncert na X Factoru - Obrázek 8

Celeste Buckingham: Mladičká zpěvačka, která dobývá svět

Před několika dny jsme vám představili první z porotců soutěže X Factor, Sisu Lelkes Sklovskou. Dnes je na řadě něžná a energická mladičká zpěvačka, která má našlápnuto na ...

 

Článek

Celeste Buckingham a její koncert na X Factoru - Obrázek 13

Sisa Lelkes Sklovska: Porotkyně X Factoru, jejíž zpěv bere dech

Základní povědomí o složení poroty česko-slovenského X Factoru určitě už máte. My je vám však chceme představit podrobně. A začínáme dnes! Co všechno jste chtěli vědět o ...

 

Článek

XF porota  - Obrázek 1

Porota X Factoru: Kdo s kým, co a jak?

Světoznámá pěvecká show X Factor nepatří mezi obyčejné soutěže zpěváků – její formát je skutečně výjimečný, a to i díky obrovské roli, kterou v ní hrají porotci. Kdo bude ...

 

Článek

XF Casting Bratislava - Obrázek 4

Video: Castingy už proběhly, těšte se již od 9. března na Primě!

Již za několik týdnů vypukne na televizních obrazovkách velká bitva zpěváků z celé České i Slovenské republiky – začne totiž X Factor 2014! Castingy už proběhly a vy se ...

 

Článek

X Factor porota 1 - Obrázek 1

X Factor 2014: Kola, pravidla a porotci. Jak to všechno bude?

Už za pár dnů odstartuje na našich i slovenských televizních obrazovkách světoznámá pěvecká soutěž X Factor. Co to vlastně je, odkud přišla a proč se koukat zrovna na ni? ...

reklama