Katarína Ščevlíková: „X Factor je zlomový moment v mý kariéře.“ Na čem je zavislá? a proč kamery nekoušou?

X Factor - TOP 8 - Katarína Ščevlíková Foto: X Factor - TOP 8 - Katarína ŠčevlíkováFoto: All

Katarína Ščevlíková, jedna z finalistů světoznámé pěvecké soutěže X Factor, se rozpovídala o svých snech i o tom, co všechno se stačila v soutěži naučit!

 

Co ti dala účast v X Factoru?

Kromě parádní zkušenosti s vystupováním před kamerou mi dala účast v X Factoru možnost prezentovat svůj zpěv před celým Českem a Slovenskem, což je obrovská příležitost. Taky pár fajn kamarádů a nové kontakty do budoucna. Je to určitě zlomový moment v mojí pěvecký kariéře.

Jak se změnil tvůj osobní život?

Nějak zásadně se nezměnil. Vždycky jsem měla okolo sebe hodně lidí, který mě podporovali, a tímhle skokem do televizního světa jsem si to jenom potvrdila. Mám skvělou rodinu a skvělé kamarády, který mi dělaj skvělou reklamu. Samozřejmě trochu ubylo z mý předešlý anonymity, ale s tím člověk přece počítá, když se přihlásí do soutěže formátu X Factor. Zatím mám jen pozitivní zážitky :-)

Na co z průběhu X Factoru nikdy nezapomeneš (jaký byl tvůj nejsilnější zážitek)?

Určitě to bylo natáčení Judge´s Houses v Praze. Byl to úžasnej výlet, viděla jsem naživo Káju Gotta, mohla zpívat v nádherným sále Obecního domu v centru Prahy doprovázená úžasnýma hudebníkama a hlavně to byl šílenej úlet díky holkám Kice, Aničce, Marině a Dáše. Skvělé zážitky!

Co ses od svého mentora naučila?

Ondřej se pohybuje v šoubyznysu v podstatě od malička a moc dobře ví, co na lidi platí. Já jsem se od něho hodně inspirovala ve vystupování před kamerou, má to dokonale zvládnuté. Taky je výborný muzikant s bohatými zkušenostmi, což mě taky motivovalo na sobě makat a vzdělávat se v hudbě.

Čeho se nejvíc bojíš?

Strach je jedna z věcí, která člověka brzdí v mnoha ohledech. Nemyslím na věci, kterejch se bojím, respektive když cítím nejistotu, najdu si cestu, jak se tomuhle pocitu vyhnout a soustředím se na věci, na který se sakra těším! Jako například lidi v publiku, který dodaj obrovskou energii, na super song, který miluju a budem ho moct zazpívat před tísícema lidí. Čím víc totiž myslíme na věci, kterých se obáváme, tím větší je šance, že to fakt nevyjde.

Koho ze svých soupeřů považuješ za největší konkurenci?

Vzhledem k tomu, že příští kolo bude naživo a diváci budou moct přímo hlasovat a ovlivnit tak náš postup, v postatě je konkurencí člověk s největším fanklubem za zády :-). Ale ne, všichni jsou výborní zpěváci a myslím, že každý jeden finalista je pro mě stejný konkurent. Pro mě je důležité podat výkon, se kterým budem já osobně spokojená. A na tom teď momentálně makám, takže myšlenky na konkurenci z hlavy vypouštím.

Kdo je tvým největším fanouškem?

Myslím, že bez debaty moje mamka :-)

Jak vidíš svoji budoucnost? Jakou cestou by ses chtěl ubírat?

Chci dělat taneční soul funkovou hudbu, na kterou se dá bavit. Psát texty, které ukrývají příběhy a lidi se v nich budou moct najíst. Taky mám moc ráda folkovo-bluesové záležitosti typu John Mayer, Ben Harper či Lizz Wright a ráda skládám a zpívám takovýhle věci. Mám spoustu materiálů s mým kolegou Peťom Zajačkom, výborným kytaristou, se kterým už několik let tvoříme hudební duo Ščevlíkova & Zajaček, takže bych do budoucna moc ráda poslala do světa album s našima věcma. Uvidíme, jaký spolupráce přinese právě účinkování v X Factoru. Mám dokonce tipy na duety s některými finalisty. Uvidíme...

Jak trávíš svůj volný čas?

Spánek, jídlo, sport, hudba, kamarádi. V různých kombinacích.

Co tě na natáčení X Factoru nejvíce překvapilo?

Překvapil mě velmi milý a starostlivý produkční tým. A že kamery a lidi za nimi nekoušou!

Máš nějakou úchylku nebo neřest?

Jednoznačně pečení koláčů a zákusků. Díky bohu nějak mě v poslední odbě přešlo nutkání sníst pokaždé půlku plechu a většinou skončí v žaludcích mejch kamarádů. A Facebook, 24/7.

Co muži ve tvém životě?

They come and go.

Za co nejvíc utrácíš?

Jídlo, oblečení, benzín, cestování.

Čemu se věnuješ kromě zpěvu?

Těžko povědět – hudba tvoří tak 80 % mého života. Zbožňuju flákání se s kamarády, ať už po městě, nebo v přírodě.

Jsi na něčem závislý/á?

Na kamarádech, sportu. No dobře...a na koláčcích.

Jaký je tvůj životní sen?

Jednoznačně dělat hudbu a hrát ji lidem. To už se mi z části začíná plnit. A ještě toužím po tom mít jednou svojí vlastní restauraci-kavárničku. Můj brácha je výbornej kuchař, otec podniká s potravinama už nějakou dobu a já peču fajnový koláče. Takováhle kombinace přímo předurčuje prosperující rodinný podnik :-).

 Sledujte nás i na Facebooku: www.facebook.com/xfactorcesko

Jak dopande Katarína v první Live Show? SLEDUJTE V NEDĚLI VE 20:15 NA PRIMĚ PRVNÍ PŘÍMÝ PŘENOS A ROZHODNĚTE O TOM, KDO POSTOUPÍ DO VELKÉHO FINÁLE! 


Článek

X Factor - TOP20 - Katarina Ščevlíková - Obrázek 5

TOP 20: Katarína Ščevlíková - "Konkurenci neřeším, věřím si!"

Katarínu Ščevlíkovou si můžete pamatovat hned z prvního dílu X Factoru - byla zvláštní, svá a osobitá a stejný byl i její výkon na pódiu. Sebevědomí jí nechybělo a to v ...

Článek

X Factor - Dáša a Katarína

Dáša a Katarína: Kontrastní dvojice, která to na pódiu napálila!

Další dvojicí, které vzájemná spolupráce úžasně sedla, byla ta skládající se z Dáši Šárközyové a Kataríny Ščevlíkové. Holky, přestože každá úplně jiná, si padly doslova do ...

Článek

X Factor - TOP8 postupujících do živých přenosů

TOP OSMIČKA NEJLEPŠÍCH ZPĚVÁKŮ X FACTORU JE NA SVĚTĚ! TĚŠTE SE NA ŽIVÉ PŘENOSY UŽ V NEDĚLI!

Naši soutěžící ušli dlouhou cestu – od castingů přes neuvěřitelně náročný Bootcamp až po nervy drásající Judge´s Houses. Nyní už je čas na finálová kola. Představujeme vám ...

Článek

X Factor - Celeste

Jak by měl vypadat vítěz X Factoru? Zeptali jsme se Celeste!

Mladičká Celeste Buckingham a její porotcování v X Factoru bylo pro spoustu lidí velkým překvapením. Její věk jí však nezabránil v tom, aby byla upřímná, empatická a ...

Článek

X Factor - Simon Cowell - Obrázek 2

Simon Cowell vzkazuje všem divákům: Česko má X Factor!

X Factor je televizní pěvecká soutěž pocházející z Velké Británie, konkrétně z pera Simona Cowella, nechvalně známého porotce s vybroušeným ostrým jazykem, o který se v ...

reklama