10.díl – Ředitel

Základka (10) - Ředitel - Obrázek 8 Foto: Základka (10) - Ředitel - Obrázek 8Foto: www.iprima.cz

Kamila za pomoci Romana piluje svůj projekt pro výběrové řízení na nového ředitele ZŠ Sever. Na svém projektu pracuje i Evžen. Čím kolegy šokuje? A jaká bude jeho strategie?

Grepl nemá čas podepsat vysvědčení, proto o to požádá školníka Aloise, který si léta přivydělává falšováním podpisů známých osobností. Ale čas nemá ani Alois. Kdo dokumenty nakonec podepíše? Pohovory s kandidáty na ředitele se nevyvíjejí dobře. Nejžhavějším kandidátem je Mrkvička z konkurenční školy. Grepl sehroutí. Kdo se stane novým ředitelem jeho školy?

 
Sledujte poslední  díl seriálu Základka v pátek 26.října ve 21.15 na Prima family.

 
Ve sborovně vládne velká nervozita. Blíží se datum, kdy by měl každý, kdo se přihlásil do výběrového řízení na ředitele Základní školy Sever, obhájit svůj projekt. Zatímco Kamila ten svůj piluje za pomoci Romana, Evžen je v klidu a stále si jen kreslí jakési obrázky. Což trochu vyvádí z míry Alici se Zolou, kteří jsou jednak zvědaví, co Evžen smolí, ale hlavně na něj chtějí dohlédnout. Když společně s ním dají projekt dohromady, objeví se další problém. Evžen asi nebude schopný svůj projekt obhájit. Alice se Zolou ho proto naučí pár nicneříkajících frází, kterými nic nezkazí. Nakolik jimi Evžen komisi ohromí?

 
Na projektu pilně pracuje i Grepl. A pracuje tak moc, že nemá čas ani podepsat vysvědčení. Tak využije školníka Aloise, který si léta přivydělává tím, že falšuje podpisy známých osobností. Jenže i Alois má napilno. Dostal velkou zakázku pro Karla Gotta, která musí co nejrychleji odjet do Německa. Proto přehodí dokumenty na Rózu, která umí Greplův podpis zfalšovat stejně dobře. Následkem jednoho velkého nedorozumění se ale vysvědčení ztratí. Kde se nakonec najdou? A kdo je podepíše?

 
Greplovi je jasné, že při obhajobě projektů půjde do tuhého. A že nejžhavějším kandidátem na nového ředitele jeho základní školy je Mrkvička z konkurenční školy. Róza v takové situaci nechce Greplovi přidělávat starosti, proto mu neřekne, že se ztratila vysvědčení, a organizuje záchrannou akci.  Kdo z kandidátů nakonec komisi svým projektem a jeho obhajobou nejvíc zaujme? A kdo se stane novým ředitelem Základní školy Sever?

reklama