2. díl: Proslov

Základka (2) - Obrázek 2 Foto: Základka (2) - Obrázek 2Foto: All

Zolova žárlivá manželka Libuše dorazí do školy právě ve chvíli, kdy její manžel stojí těsně u Rózy a marně hledá v jejím oku ječné zrno. Libuše ztropí patřičnou scénu. O co požádá nejvyššího?

Grepl narazí před školou na ředitele konkurenční základní školy Jih a dozví se, že do jedné ze škol má v první školní den dorazit prezident. Grepl má jasno – musí to být k nim. U které budovy nakonec prezidentská kolona zastaví?

 

Sledujte druhý díl seriálu Základka v pondělí 3. září ve 21.20 na Prima family.

 

Zolova žárlivá manželka Libuše dorazí do školy pod průhlednou záminkou, že nese manželovi do kabinetu vyžehlené závěsy. Hned na chodbě ale spatří svého muže v těsné blízkosti Rózy – hledá jí v oku ječné zrno. Libuše ztropí scénu a jde si stěžovat řediteli. Žádá okamžité zrušené společné sborovny a znovuzavedení kabinetů. Kdo její rozhovor s ředitelem vyslechne?

 

Ředitel Grepl nemá čas rozjímat, zda bylo zavedení společné sborovny chybou či nikoli. Před školou potká ředitele konkurenční základní školy Jih, který mu sdělí zdrcující informaci. Do jedné ze škol se v první školní den chystá na návštěvu sám prezident. Ale není rozhodnuto, do které. Grepl má jasno. Prezident musí přijet k nim, na Sever. Udělají pro to všechno.

 

Sivý se skamarádil s Dušanem, který si z něj udělal prostředníka. Svěřuje se mu, že si není tak úplně jistý, jestli před prázdninami něco neměl s Alicí. Netuší, že ženy jsou opravdu to poslední, co pohledného Sivého zajímá. Na Sivém vyzvídá i Alice. „Nenápadně“ mu prozradí, že spala s Dušanem a že jsou téměř ideální dvojice. Když se to Dušan od Sivého dozví, chytá se za hlavu. Jak se z tohohle jenom vykroutí?

 

Učitelský sbor není z vidiny návštěvy prezidenta nijak nadšený. Kromě Rózy, která – jak se ukáže – je jeho fanatická obdivovatelka. Grepl ale nechce slyšet žádné zpátečnické námitky. Chce mozkovou bouři nápadů, jak během dvou dnů vyzdobit školu a jaký připravit program, aby prezidenta patřičně uvítali. Podaří se jim to? A jak návštěva hlavy státu na základní škole Sever nakonec dopadne?

reklama