4. díl: Maminka

Základka (4) Maminka - Obrázek 7 Foto: Základka (4) Maminka - Obrázek 7Foto: www.iprima.cz

Dušan se opět pokusil rozejít s Alicí, ale místo toho se s ní vyspal. Alice se v euforii pochlubí matce, která napochoduje do školy, aby si dceřinu vážnou známost prohlédla na vlastní oči.

Ve škole se otvírá dramatický kroužek. Přihlásila se do něj i Róza. Kdo se jí odváží říct, že ve svém věku už na Julii prostě nemá?


Sledujte čtvrtý díl seriálu Základka v pátek 14. září ve 21.15 na Prima family.

 
Dušan se opět pokusil rozejít s Alicí. Tentokrát použil výmluvu, že spolu nemůžou chodit, když učí na jedné škole. Jenže situace se poněkud zvrtla. Dušan se s Alicí vyspal a slíbil, že dá výpověď. Teď se schovává, protože neví, co má dělat. K utajení má ještě jeden pádný důvod. Do školy napochodovala Alicina rázná matka. Chce na vlastní oči vidět dcerčinu novou vážnou známost, s níž se jí v noci v euforii SMSkou pochlubila. Jak dlouho se Dušan dokáže před oběma ženami skrývat?

 
Roman s Alicí zakládají dramatický kroužek. Přihlásí se do něj víc zájemců, než mohou přijmout, mezi nimi také kolegyně Róza. Hrát divadlo je jejím velkým snem a vůbec jí nevadí, že je kroužek určený pouze dětem. Alice se hroutí a stěžuje si u ředitele, ale marně. Není síly, která by Róze vymluvila, že bude brzo stát na jevišti jako Julie. Snad jedině uspořádat konkurz a pak Róze říct, že pro nedostatek talentu neuspěla. Jak konkurz dopadne a kdo na něm komisi nejvíc překvapí?

 
Zatímco Alicina matka čeká na seznámení s Dušanem, postupně pozuráží všechny členy učitelského sboru. Zolu nazve transvestitou a Greplovi nasadí brouka do hlavy, když mu řekne o elektronickém systému pro zpracování školní administrativy. Greplovi jsou jasné dvě věci: Musí systém Bakalář okamžitě instalovat, aby nebyli sto let za opicemi. A musí Alicinu matku neprodleně dostat ze školy, než se kvůli ní všichni rozhádají. Komu se nakonec podaří nezvanou návštěvnici ze školy vyprovodit?

reklama