5. díl: Ochrana člověka za mimořádných událostí

Základka (5) - Obrázek 2 Foto: Základka (5) - Obrázek 2Foto: www.iprima.cz

Zola se nechá uprosit krásnou slečnou, aby jí doma pomohl vyřešit problém s tekoucí vodou. Ukáže se ale, že je to jenom poťouchlá past od ředitele Grepla. Kdo další do ní ještě spadne?

Roman začíná mít problémy s Kamilou, která mu klade divné otázky. Je přesvědčený o tom, že je lesbička. Dušan mu to vyvrací. Jak se oba přesvědčí o Kamilině sexuální orientaci?

Sledujte pátý díl seriálu Základka v pátek 21. září ve 21.15 na Prima family.

 
Zolu před školou odchytí krásná slečna a poprosí ho, jestli by jí doma nepomohl vyřešit problém s tekoucí vodou. Zola se nechá za pár bonbonů přesvědčit a jde ke slečně domů. Tam na něj ale čeká ředitel Grepl. Všechno byla jen past, aby ředitel zjistil, jak se jeho učitelský sbor chová v případě mimořádných událostí a jestli je vhodným příkladem pro žáky. Protože Zola není zdaleka jediný, kdo v tomto poťouchlém testu neobstál, Grepl se rozhodne uspořádat o víkendu pro učitele školení. Jeho součástí jsou i instruktážní videa, jak se bránit násilníkům a úchylákům. Jak dopadne natáčení a jakou roli při něm budou hrát hasiči?

 
Na bonbóny od cizího muže, kterému za ně dala své telefonní číslo, se nechá nalákat i Alice. A to se vůbec nelíbí Dušanovi, který se s ní pohádá a vzápětí rozejde.  Místo, aby měl ze sebe radost, dojde mu, že o Alici vlastně stojí. Ačkoliv s ní původně ani chodit nechtěl, teď ji chce získat zpět. Alice je z rozchodu nešťastná, ale jen do chvíle, než se dozví, že Dušan se s ní chtěl rozejít už dávno, jen nevěděl, jak to má udělat. A než se vypraví do kina. Koho tam Alice potká?

 
Také Roman má jeden velký problém. Neví, jak má komunikovat s Kamilou. Klade mu totiž divné otázky a on z nich začíná být trochu zoufalý. Proto si o Kamile myslí, že je lesbička. Dušan mu ale objasní, že Kamila se chová tak divně proto, že se jí Roman líbí. Aby získali důkaz o Kamilině sexuální orientaci, vezmou jí z kabelky peněženku a podívají se, čí tam nosí fotku. Omylem ale zaloví v kabelce Rózy. Jak to Róze vysvětlí? A s kým nakonec půjde Kamila na rande?

reklama