6. díl: V nouzi poznáš charakter

Základka (5) - Obrázek 6 Foto: Základka (5) - Obrázek 6Foto: www.iprima.cz

Alice začala randit s Filipem Mrkvičkou z konkurenční školy, kterého potkala v kině. Dušan se užírá žárlivostí a Grepl obavami. Mrkvička je zástupce ředitele z Jihu. Co když Alici sbalil jen proto, aby vyzvídal? Grepl musí na pár dní do nemocnice a učitelé se mylně domnívají, že má leukémii.

Ve světle těchto informací se Alice rozhodne řediteli vyhovět a vytáhnout z Mrkvičky, co má za lubem. Kde se špionážní akce odehraje a jakou roli v ní sehrají plyšový medvídek a kachnička do vany?

 

Sledujte šestý díl seriálu Základka v pátek 28. září ve 21.15 na Prima family.

 

Alice začala randit s Filipem Mrkvičkou z konkurenční školy, kterého potkala v kině. Takže vztah s Dušanem je pro ni definitivně minulost. Momentálně se cítí jako v sedmém nebi. Mrkvičku nemusí uhánět, roztlačovat jeho auto, a když ji pozve na večeři, nemyslí tím, že si dají bagetu. Její nový objev samozřejmě leží Dušanovi v žaludku. Strašně žárlí. Ale se vztahem nesouhlasí ani ředitel Grepl. Mrkvička je zástupce ředitele u konkurence. Co když Alici sbalil jen proto, aby získal informace?

 

Grepla navštíví paní z registru dárců kostní dřeně. Kdysi se upsal, aby pomohl manželce, která měla leukémii. Jeho snaha byla bohužel marná, ale v registru zůstal. Teď si jej lékaři vyžádali. Grepl ve škole oznámí, že musí na pár dní do nemocnice kvůli kostní dřeni. Ostatní učitelé si to ale špatně vyloží. Myslí si, že má Grepl leukémii a umírá. Každý se mu snaží nějak pomoct. Zola s manželkou Libuší se nabídnou, že pohlídají jeho syny. Jakou oběť přinesou Roman s Kamilou a Evženem? A co se Kamila při té příležitosti dozví?

 

Ke šlechetným gestům se připojí i Alice. Když je na tom Grepl tak špatně, souhlasí, že se pokusí z Mrkvičky vytáhnout něco o konkurenční škole. Pozve tedy Filipa do školní sauny. Špionážní akce se daří jen do chvíle, než Greplovi s Dušanem dojde, že informace opravdu tahá hlavně Mrkvička z Alice. A že si jejich rozhovor nahrává. Dušan neváhá s nasazením vlastního života zakročit. Jak akce dopadne? A jakou úlohu v ní sehrají plyšový medvídek a kachnička do vany?

reklama