7. díl: Homosexuál

Základka (7) - Obrázek 5 Foto: Základka (7) - Obrázek 5Foto: www.iprima.cz

Do školy přišel anonym, že někdo z učitelů je homosexuál. Ředitel Grepl rozjede trapné pátrání nejen po zmíněném kolegovi, ale také po autorovi dopisu. Roman to psychicky nevydrží a přizná se, že hledá jeho. Ředitel se rozhodne uspořádat pro rodiče osvětovou akci. Jak dopadne?

Školník Alois je naštvaný. Někdo mu ve skleníku krade lilie a rododendrony a on chce odhalit viníka. Půjčí si špionážního medvěda, kterého měla Alice v sauně. Co všechno díky skryté kameře odhalí? 

 

Sledujte sedmý díl seriálu Základka v pátek 5. října ve 21.15 na Prima family.

 

Ředitel Grepl se vrací z nemocnice a všichni ho vřele vítají. Za jeho nepřítomnosti totiž vedla školu Róza, která zavedla tak trochu diktátorský režim. Dny v kalendáři do jeho návratu si netrpělivě odškrtávali hlavně Zolovi. To, že se ujali Greplových synů, si vyčítali hned v první minutě. Jsou rádi, že přežili, i když následky si ponesou ještě hodně dlouho. Co se v době Rózina vedení ve škole dělo? A co Greplovi synové provedli Zolovým?

 

Grepla čeká hned po návratu jedna nepříjemná povinnost. Do školy přišel anonym, že někdo z učitelského sboru je homosexuál. Ředitel ve snaze zjistit pravdu rozjede trapné výslechy svých podřízených, během nichž postupuje stejně citlivě jako slon v porcelánu. Roman to psychicky nevydrží a přizná se, že tím hledaným je on. Ukáže se, že nikomu z kolegů to nevadí. Ale ředitel ve snaze dokázat rodičům, že jeho škola je pokroková, dostane zničující nápad. Po třídních schůzkách uspořádá osvětovou přednášku na téma homosexualita, spojenou s projekcí filmu. Rodičům Romana představí, všechno se vysvětlí a všichni budou spokojeni. Grepl netuší, jak moc se mýlí. Jak osvětová akce dopadne a co všechno během ní vyjde najevo?

 

Dušan uplácí Alici kytkami. Chce, aby přestala trucovat a vrátila se k němu. Alice si jeho pozornosti užívá a Dušana si pěkně vychutnává, ale vracet se k němu zatím nechce. Problém je, že Dušan kytky nekupuje, ale krade je ve skleníku školníka Aloise. Ten už má krádeží dost a rozjede pátrací akci po zlodějích svých lilií a rododendronů. Použije k tomu špionážního medvěda, kterého měla Alice s sebou v sauně při schůzce s Mrkvičkou. Alois pomocí skryté kamery zdokumentuje nejen Dušana, ale i spoustu dalších situací, které měly zůstat utajené. Kdo všechno do skleníku ještě chodil?

reklama