8. díl: Školou chodí Mikuláš

Základka (8) - Obrázek 1 Foto: Základka (8) - Obrázek 1Foto: www.iprima.cz

Blíží se čas každoroční mikulášské besídky. Učitelé si losují, kdo dá komu ze svých kolegů dárek. Proč se všichni bojí, aby nemuseli vymýšlet dárek pro Rózu? Evžen už má dost narážek na svou blbost a nechá si udělat IQ test.

Výsledky tvrdí, že má IQ 141. Jak je to možné? Že by Evžen podváděl? Mezi učiteli nastane panika. Školník Alois nemůže najít jejich mikulášské převleky. V čem učitelé nakonec vystoupí? A kdo prožije po mikulášské besídce druhé Vánoce?

 
Sledujte osmý díl seriálu Základka v pátek 12. října ve 21.15 na Prima family.

 
Blíží se čas každoroční mikulášské besídky. A učitelský sbor se na ni těší možná víc než jejich žáci. Učitelé si losují, komu ze svých kolegů dá kdo dárek. A všichni se modlí, ať si nevytáhnou Rózu. Ta má totiž fobii z Vánoc, proto je toto slovo v učitelském sboru zakázané a proto si dárky navzájem rozdávají právě během mikulášské besídky. Černý Petr letos padne na Romana, kterého všichni litují. Jaký dárek Roman pro Rózu vymyslí?

 
Evžen už měl dost narážek na svou blbost a nechal si udělat IQ test. K údivu všech mu přijde dopis, v němž se píše, že má IQ 141. Nikdo z kolegů nechápe, jak mohl Evžen testem vůbec projít. Že by podváděl? Róza a Zola mu dávají různé testy, které jen potvrzují jejich domněnku, že se někde stala chyba. Pak ale dají Evženovi do ruky Rubikovu kostku. Evžen ji složí za pár vteřin a nikomu se nepodaří jeho čas trumfnout. Najdou se i tací, kteří ji nesloží ani za několik hodin. Komu Rubikova kostka totálně srazí sebevědomí?

 
K mikulášské besídce patří i kostýmy, které se ale letos někam ztratily. A školník Alois je zaboha nemůže najít. Když se mu to stále nedaří, zbaběle uteče a nechá učitele, ať si nějak poradí. Těm nezbude nic jiného, než si kostýmy někde půjčit. Jenže kostýmy Mikulášů a čertů jsou rozebrané, takže učitelský sbor musí nakonec před dětmi vystoupit v hodně směšných převlecích. Mikulášská besídka se přesto vydaří a všichni se dobře baví. Když skončí, přichází čas na rozdávání dárků. Co Roman nakonec vymyslel pro Rózu? A pro koho mikulášská besídka skončí jako druhé Vánoce?

reklama