Roman Sivý

Základka: Lukáš Hejlík alias Rolls-Royce mezi učiteli Roman Sivý Foto: Základka: Lukáš Hejlík alias Rolls-Royce mezi učiteli Roman SivýFoto: All

Novou posilou sboru je Roman Sivý (Lukáš Hejlík), držitel ceny Zlatý Ámos a podle ředitelova mínění Rolls-Royce mezi učiteli. Má aprobaci výtvarná výchova a občanská nauka. Do něj je pro změnu zamilovaná kolegyně Kamila. Netuší, že ženy jsou to poslední, co Romana zajímá.

Do něj je pro změnu zamilovaná kolegyně Kamila. Netuší, že ženy jsou to poslední, co Romana zajímá.

 

Lukáš Hejlík se narodil 27. 1. 1980 a vyrůstal v Cítolibech u Loun. Vystudoval Vyšší odbornou hereckou školu v Praze. Byl v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Městském divadle v Brně, hostoval i v Opavě. Na filmovém plátně debutoval v roce 2007 ve snímku Crash Road. Popularitu mu přinesl primácký seriál Ošklivka Katka. Mohli jsme ho vidět i v seriálech Četnické humoresky, Dobrá čtvrť II, Aféry, Okno do hřbitova, Terapie a dalších. Lukáš je autorem kultovního projektu LiStOVáNí, v němž spolu s dalšími herci předvádí vybrané knihy na jevišti ve formě čteného divadla. S projektem jezdí po republice i Slovensku a letos za něj získal cenu Nadace Českého literárního fondu za mimořádný přínos v oblasti propagace knižní kultury. Dříve se také věnoval práci v Českém rozhlase 3 – Vltava, festivalu Hip Hop Kemp a psal pro časopis BBaRáK, jehož byl spoluzakladatelem. Moderuje řadu společenských akcí. Lukáš je rozvedený a má dceru. S přítelkyní žijí střídavě v Praze a na chalupě v Říčkách u Brna, kde chovají ovce a pokoušejí se o maximální soulad s přírodou. Říká, že má v životě dva koníčky – knihy a ovce. 

reklama