Róza Vodičková

Základka: Táňa Medvecká alias zeměpisářka Róza Vodičková Foto: Základka: Táňa Medvecká alias zeměpisářka Róza VodičkováFoto: All

Zeměpisářka Róza Vodičková je cynická pedagožka s dlouholetou praxí. Všichni kolegové si dávají pozor, aby se nestali terčem jejího ostrovtipu. Róza je ale v jádru hodná, jen trochu osamělá ženská, která už za ta léta nesnáší děti a taky lidskou hloupost.

Je velkou fanynkou Václava Klause a má panickou hrůzu z Vánoc. Rózu si doslova vychutnala Taťjana Medvecká.

 

Taťjana Medvecká se narodila v 10.11.1953 v Praze, vystudovala DAMU, od roku 1975 je členkou činohry Národního divadla v Praze. Můžeme ji tu vidět v inscenacích Naši furianti,  Racek, Mikve a Karla. Je dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie za role ve hrách Marie Stuartovna (2000) a Poprvé vdaná (2002). Zahrála si ve filmech Marečku, podejte mi pero, Tajemství ocelového města, Veronika, v pohádce Nejkrásnější hádanka nebo ve filmu Bathory.  Za postavu  matky ve filmu Dům dostala v roce 2012  Českého lva za vedlejší roli. Televizní inscenace: Noc pastýřů, Zámek v Čechách, Manželka Ronalda Sheldona, Ta třetí, Na lavici obžalovaných justice atd., seriály Poste Restante, Cukrárna, Cesty domů atd. Taťjana Medvecká se také věnuje práci pro Český rozhlas a hodně dabuje, jejím hlasem často promlouvá Susan Sarandon.  Právě za namluvení Susan Sarandon ve filmu Thelma a Louise dostala v roce 1997 Cenu Františka Filipovského za dabing. Říká o sobě, že miluje slovníky, encyklopedie a atlasy a ráda by si zahrála nějakou opravdu komediální roli. Taťjana Medvecká je vdaná, jejím manželem je scénárista, dramaturg a pedagog FAMU Jiří Dufek, s nímž má dcery Kateřinu a Kristinu.  

reklama