Na doživotí s Janou Páleníčkovou

Rozhovor s dabérkou hlavní postavy v novém krimi seriálu Na doživotí.
Novinky - seriál Na doživotí - daberka - Jana Páleníčková
Novinky - seriál Na doživotí - daberka - Jana Páleníčková
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vaše jméno slýcháme v titulcích nadabovaných filmů a seriálů velmi často. Kdy jste vlastně poprvé dabovala a co to bylo za film? Jaké jste tehdy ve studiu měla pocity?

 

První dabing jsem dělala ve třech letech ve studiu na Smíchově. Název filmu nevím, ale bylo to o Hirošimě a měla jsem tam i brečet. Na natáčení se mnou byla moje máma, která mi řekla, co mám říkat, a když jsem měla začít mluvit, tak mně zmáčkla ruku J.

A moje pocity? Ty si vážně nepamatuju. Ale vzhledem k tomu, že jsem s mámou chodila do tohoto studia už dříve, protože dělala úpravy dialogů, tak jsem se tam cítila asi dobře.

 

 

Vybíráte si z nabídek? Co je pro vás při výběru důležité?

 

Z nabídek si nevybírám. Mám tuhle práci moc ráda, a tak jdu někdy do studia i třeba jen na třicet minut. Ale to se nestává často.

 

 Sblížila jste se s postavou policistky Dani Reeseové ze seriálu Na doživotí hned? V čem se od Vás povahově liší?

 

Tahle role mě moc bavila, a to hned od začátku. Dani byla upřímná a taková rázná… Skoro jako já J. Povahově se moc nelišíme, ale životním stylem ano. A to hlavně ve dvou věcech: Ona byla dříve drogově závislá a občas se jí vracely vzpomínky. Dokonce musela docházet na terapii. To mě naštěstí nikdy nepotkalo! A za druhé: Já mám čtrnáctiletého syna a partnera. Dani žije v seriálu sama.

 

 

Proč si myslíte, že komunikace s Charlie Crewsem zpočátku tak vázne? Jak byste se chovala vy vedle takového policisty?

 

Byl hodně zvláštní… Byl to typ člověka, který vám buď padne do oka hned, nebo vůbec. Abych pravdu řekla, i já si na něj chvíli zvykala. Myslím, že to mezi nimi skřípalo, protože oba byli osobnosti a měli za sebou určitou životní zkušenost. Pracovat vedle něj, tak bych se chovala asi stejně, možná bych do něj rýpala ještě víc. Ale třeba taky ne…Těžko říct.

 

Jak ve studiu namlouváte dialogy s Matějem Hádkem, který dabuje Charlieho? (Dohromady, zvlášť…?) Je podle vás Matěj také tak zvláštní jako Charlie Crews?

 

Byla jsem ve studiu sama. Matěj daboval vždy přede mnou. V dnešní době už se většinou točí zvlášť. Je to rychlejší a strávíte ve studiu méně času.

 

Dabujete také jednu z postav sitcomu Jmenuju se Earl, který běží na programu Prima COOL. Která je to postava, můžete ji trochu popsat?

 

Moje postava se jmenuje Catalína. Je to krásná, temperamentní Mexičanka. V několika dílech mluvila španělsky… To byla legrace – já a španělština!

Miluju sitcomy! Pro Primu COOL dabuji ještě v seriálu Kancelářská krysa postavu Kellie a diváci mne uslyší i v animovaném seriálu Griffinovi.

 

 

Jak rozlišujete způsob dabování postav v různých seriálech? Co vás při rozhodování, jak namluvit tu kterou herečku, inspiruje?

 

Hlavně se řídím originálem, ten mi pomůže jako první. Někdy se ale stane, že herečka v originále hodně přehrává a pro našeho diváka by to nebylo to pravé. Tak zmírním a jsem to víc já. Jsou samozřejmě velké rozdíly v namlouvání postav, a to  jestli jde o hraný film či seriál, nebo o kreslené dílo. V animovaných filmech nebo seriálech se dá hlasově pěkně vyřádit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7