Televize Prima odvysílá tři předvolební Partie, hosty zve podle speciálního klíče

Televize Prima připravuje tři předvolební nedělní Partie. Speciální vydání bude vysílat vždy od 11.00, a to v neděli 1. 10., 8. 10. a 15. 10. V každém vydání budou vždy tři zástupci kandidujících politických stran a hnutí, vybraní podle speciálního klíče.
Partie
Partie

Klíčem k výběru hostů jsou data veřejně dostupná k 19. 9. 2017 ze tří nezávislých zdrojů. První je nezávislý volební model srpen 2017 pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR společnosti MEDIAN, druhý je průzkum volebního potenciálu září 2017 společnosti SANEP a třetí je výzkum volebního potenciálu září 2017 projektu Phoenix research on-line.

Veřejně dostupná jsou tato data zde:

http://www.median.eu/cs/volebni-model-median-srpen-2017/

http://www.sanep.cz/pruzkumy/volebni-potencial-zari-2017-publikovano-14-9-2017/

http://www.phoenixresearch.cz/aktuality/

Výsledky každé strany v těchto třech zdrojích byly zprůměrovány a složení hostů v každém vydání Partie bylo zvoleno tak, aby zástupce nejsilnější a nejslabší strany doplnil vždy zástupce strany nejblíže středu preferencí.

V předvolební Partii tedy budou následující zástupci stran a hnutí:

1. 10. 2017                           KSČM, TOP 09, KDU-ČSL

8. 10. 2017                           ČSSD, ODS, PIRÁTI

15. 10. 2017                        ANO, SPD, STAN

Ve všech předvolebních Partiích budou stejné okruhy témat, a to konkrétně z oblastí sociální situace ve společnosti, zahraniční politika, politická situace v ČR za poslední čtyři roky a výhled, zemědělství a potraviny. Páté téma bude na aktuální dění. Na odpovědi bude přesně vymezený čas tak, aby každý z kandidátů dostal stejný prostor.

V neděli 22. října odvysíláme povolební Partii.

To nejzásadnější z předvolebního i volebního dění přineseme divákům v hlavní zpravodajské relaci – ve Zprávách FTV Prima.

Zároveň využijeme v reportážích a vstupech nové zpravodajské studio televize Prima, které díky velkým LED panelům umožňuje vysílat grafiku v perfektním rozlišení nebo zapojit několik redaktorů najednou.

Povolební zpravodajské studio budeme také vysílat od 14 hodin na našem webu www.iprima.cz a Facebooku https://www.facebook.com/ftvprimazpravodajstvi 

reklama