13. listopadu je Světový den laskavosti

Zapojte se do 3. ročníku celostátního happeningu #jsemlaskavec a oslavte Světový den laskavosti
Světový den laskavosti
Světový den laskavosti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Děti, které konají laskavé skutky, jsou šťastnější, jsou lépe vnímány svými vrstevníky a dokonce vykazují lepší studijní výsledky. Mají lepší vztahy se svým okolím, v interakcích více zapojují ostatní a přirozeně jim mnohem méně častěji ubližují. 

Jak tedy podpořit děti, aby byly empatické, vlídné a laskavé? Inspirujte je a nechte je zažít konání dobrých skutků na vlastní kůži! Skvělou příležitostí je Světový den laskavosti, který se na celém světě slaví každoročně 13. listopadu. V tento den si připomínáme, že je v laskavosti pozitivní síla, která nás všechny spojuje. Jen v Česku se do oslav zapojilo už více než 24 000 školáků. Organizátorem je Nadace Karla Janečka. Chcete být letos u toho i vy? 

Do happeningu #jsemlaskavec se mohou přihlásit třídy, spolky, zájmové kroužky, nebo kamarádi ve věku 3-18 let. Stačí si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na webu www.jsemlaskavec.cz. Registraci musí provést osoba starší 18 let a to do 11. listopadu 2019.

Popřemýšlejte o aktivitách, které s dětmi běžně podnikáte a kterými byste mohli potěšit ostatní – např. pokud vaše děti rády malují, mohou připravit obrázkové pozdravy pro pacienty v nemocnici. Uspořádejte sbírku oblečení pro azylový dům, nebo společně upečte koláčky a výtěžek z jejich prodeje věnujte psímu útulku v okolí. Je na vás, jestli chcete věnovat svůj čas, talent, nebo nepotřebné věci. Každý laskavý čin se počítá! Dejte příští generaci vědět, že si přejeme, aby se laskavost stala normou v naší společnosti. 

Registrace www.jsemlaskavec.cz
Reklama
Reklama