13. listopadu je Světový den laskavosti

Zapojte se do 3. ročníku celostátního happeningu #jsemlaskavec a oslavte Světový den laskavosti
Světový den laskavosti
Světový den laskavosti

reklama

Děti, které konají laskavé skutky, jsou šťastnější, jsou lépe vnímány svými vrstevníky a dokonce vykazují lepší studijní výsledky. Mají lepší vztahy se svým okolím, v interakcích více zapojují ostatní a přirozeně jim mnohem méně častěji ubližují. 

Jak tedy podpořit děti, aby byly empatické, vlídné a laskavé? Inspirujte je a nechte je zažít konání dobrých skutků na vlastní kůži! Skvělou příležitostí je Světový den laskavosti, který se na celém světě slaví každoročně 13. listopadu. V tento den si připomínáme, že je v laskavosti pozitivní síla, která nás všechny spojuje. Jen v Česku se do oslav zapojilo už více než 24 000 školáků. Organizátorem je Nadace Karla Janečka. Chcete být letos u toho i vy? 

Do happeningu #jsemlaskavec se mohou přihlásit třídy, spolky, zájmové kroužky, nebo kamarádi ve věku 3-18 let. Stačí si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na webu www.jsemlaskavec.cz. Registraci musí provést osoba starší 18 let a to do 11. listopadu 2019.

Popřemýšlejte o aktivitách, které s dětmi běžně podnikáte a kterými byste mohli potěšit ostatní – např. pokud vaše děti rády malují, mohou připravit obrázkové pozdravy pro pacienty v nemocnici. Uspořádejte sbírku oblečení pro azylový dům, nebo společně upečte koláčky a výtěžek z jejich prodeje věnujte psímu útulku v okolí. Je na vás, jestli chcete věnovat svůj čas, talent, nebo nepotřebné věci. Každý laskavý čin se počítá! Dejte příští generaci vědět, že si přejeme, aby se laskavost stala normou v naší společnosti. 

Registrace www.jsemlaskavec.cz

reklama

reklama