Bydlení mezi panely přináší barvy podzimu a spoustu dalšího

Pětka Bydlení mezi panely již na stáncích
Bydlení mezi panely
Bydlení mezi panely

reklama

Letošní páté vydání časopisu Bydlení mezi panely  se už objevilo na novinových stáncích. Dozvíte se v něm, jak zrekonstruovat byt, v časopise najdete také různé varianty řešení přestavby nebo renovaci koupelny a další pravidelné rubriky jako například Proměna bytu, Flóra nebo Galerie. Nedílnou součástí tohoto vydání našeho časopisu je také obsáhlá finanční příloha, kde najdete řadu informací a rad od renomovaných odborníků.

Někteří lidé se domnívají, že architekti navrhují domy či interiéry jako své umělecké dílo, ale nedá se v nich bydlet, nejsou prý praktické. Většina architektů naopak tvrdí, že o kvalitu bydlení jim jde především. O tom, že tato slova nejsou prázdné fráze, že za krásným designem je hlavně dobrý koncept a funkčnost, může nejlépe přesvědčit realizace jejich vlastních domů či bytů. Společnost Chytrý dům je zaměřena na dřevostavby, Slogan na jejích webových stránkách vypovídá o naplňování cíle, který si stanovila: „Už více než 10 let vám pomáháme zdravě bydlet“. Pojďme se tedy podívat na vlastní bydlení jednoho ze zakladatelů společnosti, Petra Filipa. Zajímavé poznatky najdete v reportáži s titulkem Kovářova kobyla nechodí bosa.

Nablýskané umyvadlo, vyleštěná baterie a lesknoucí se skříňky, tak si většina z nás představí ideální koupelnu. Nejnovější trendy však velí zapojit do interiéru matné povrchy, které neotřelým způsobem oživí jakoukoliv koupelnu a dodají jí osobitý a moderní nádech. Mat je obrovským trendem napříč koupelnovým vybavením – můžete volit jak ze sanitární keramiky, tak i skříněk nebo dokonce baterií. Další podrobnosti najdete v článku nazvaném Koupelny s hřejivým dotykem.

Proměna pro skromnou rodinu. Vláďa je učitel matematiky a tělocviku a Tereza je na mateřské dovolené s dvouletou Viktorkou. Navíc brzy přivítají nového člena rodiny. Vlastními silami zrekonstruovali před několika lety byt v paneláku po rodičích. Stěny, podlahy a dveře, na víc ale už nezbyly peníze. Jejich jediným přáním je pokojíček pro malou Viktorku. A co na to pořad Postav si sen? To se dozvíte v reportáži s titulkem Kvalitní prostor na spaní i hraní.

Z nevhodně řešeného bytu trendy bydlení pro mladý pár. Rekonstrukce bytu na pražské Letné od architektů z ateliéru Artikul dala prostoru druhý život. Pražská Letná je obecně skloňována jako ideální lokalita pro bydlení. Blízkost parků, občanská vybavenost i dopravní dostupnost láká mladé rodiny, které chtějí žít v centru města. Takoví jsou i investoři, kteří na Kamenické ulici koupili byt v půdní nástavbě. Ta vznikla recentně, v 90. letech, a bohužel si nesla spoustu neduhů typických pro toto období. Strasti a slasti náročné rekonstrukce najdete v reportáži nazvané Druhý život pro letenský byt.

Konečně se to podařilo. A Pražský klub skalničkářů uspořádal v areálu vedle Faustova domu na Karlově náměstí pocovidovou podzimní výstavu. Stejně jako se postupně střídají jednotlivá roční období, nastolují svou vládu různé druhy rostlin. Kralování skončilo letničkám, v nenávratnu jsou květy v létě kvetoucích trvalek, Nadvládu získávají podzimní květiny. Pro někoho symbolizuje podzimní čas melancholické loučení s životem na zahradě, jiný v něm vidí symbol hojnosti.. Zajímavé fotografie vám přiblíží alespoň částečně Barvy podzimu.

Kateřina Mlejnková navrhla dvě varianty nové koupelny a WC pro klientku, která plánuje rekonstrukci původního koupelnového jádra a přilehlé kuchyně. Každá verze je jiná a nabízí jiné možnosti a zařízení včetně barevného řešení. Obě tyto varianty mohou být dobrou inspirací pro ty, kteří řeší stejnou situaci a neví kam s pračkou, popřípadě sušičkou a zda volit koupelnu s odděleným WC, či oba prostory spojit. Vždy je třeba brát ohled na provoz domácnosti a specifika všech členů a také na počet osob, které budou prostor využívat. Další zajímavé informavé informace s množstvím vizualizací najdete v článku nazvaném Dvě varianty koupelny v panelovém bytě.

Skutečně máte dojem, že by stačilo otevřít dvířka – a nastartovat. Ostatně podobně okomentovala precizní vzhled autíček Jiřího Rameše už jeho učitelka kreslení na devítiletce v Děčíně. Auto prý bylo dokonce první slovo, které v životě pronesl. Tomuto tématu zůstal věrný dodnes, jen místo tužek, tuše a akvarelových barev začal používat akryl. Další zajímavé postřehy z malířova žiovota najdete v reportáži nazvané Auta, jen do nich nasednout.

V časopisech, určených pro bytová družstva (BD) a společenství vlastníků (SVJ), publikovala ČSOB v roce 2015 článek s názvem „Období nízkých úroků trvá“. V něm upozorňovala na skutečnost, že úrokové sazby u úvěrů na opravy a rekonstrukce bytových domů ve vlastnictví družstev či správě společenství, jsou na historickém minimu a že je nejen nejvhodnější doba k jejich využití při financování revitalizace bytových domů, ale současně i radila, že je výhodné si úrokovou sazbu zafixovat na co nejdelší období. Zajímavé rady, jak se vypořádat se současnou neradostnou situací, najdete v rozhovoru s Ladislavem Kouckým otištěném pod titulkem Období nízkých úroků končí.  

Z  titulu zrychlující inflace a sázek na další zvyšování sazeb ze strany České národní banky rostou na mezibankovním trhu úrokové sazby, od kterých se odvíjí sazby hypoték. Je tak velmi pravděpodobné, že hypoteční sazby budou pokračovat v postupném růstu. Kde se zastaví bude záležet na dalším vývoji zmíněných úrokových sazeb, nyní se ale nejčastěji hovoří o hranici 3 %, kam by hypoteční sazby mohly vystoupat v první polovině příštího roku,“ říká v rozhovoru hlavní ekonom České bankovní asociace Ing. Jakub Seidler. Další podrobnosti uveřejňujeme v materiálu s názvem Hypotéky, nemovitosti dnes a zítra.

Vlastníte rodinný či bytový dům a uvažujete o rekonstrukci? Plánujete koupi bytu v novostavbě nebo chcete stavět? Přemýšlíte o výměně kotle, instalaci solárního systému či zachytávání dešťovky? Další etapa programu Nová zelená úsporám startuje v tomto měsíci a vedle výhodných dotací přinese i řadu novinek. Jakých? To se dozvíte v článku s titulkem Stavíte nebo rekonstruujete? Řekněte si o dotaci až 50 %!

 Homogenní struktura bez trhlin i skvrn a navíc s finální úpravou Gelcoat… to je oslava litého mramoru, jež oproti mramoru přírodnímu obohacuje koupelnová umyvadla o ryze praktické vlastnosti. „Umyvadlo z litého mramoru se vyznačuje jednolitou a čistou strukturou, jehož speciální povrchová úprava Gelcoat zajišťuje navíc maximální rezistenci vůči oděrům, nárazům, ale i vůči působení kosmetických a hygienických přípravků. Kvalitní přísady používané při výrobě umyvadla Como pak zaručují, že vlastnosti přirozeně se vyskytujícího mramoru jako dlouhá životnost a pevnost zůstávají zcela neměnné,“ popisuje Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, tradičního českého výrobce koupelnového nábytku. Koupelnové mramolití

A to opravdu není všechno..Součástí nového vydání jsou také tipy a trendy, soutěže a tradiční křížovka.

Více info na www.panelplus.cz.

časopis Bydlení mezi panely
časopis Bydlení mezi panely

reklama

reklama