Ceny Studentské Thálie 2018 byly uděleny

Studentská Thálie 2018
Studentská Thálie 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V sobotu 15. prosince hostila Nová scéna Národního divadla Gala Dream Studentské Thálie 2018, v programu vystoupili letošní nominanti a tvůrci, kteří zaujali v říjnových Performance v Divadle Na Prádle. Na sobotní gala s předáním Cen Studentské Thálie přišlo hodně diváků i osobností z umělecké branže.

V rámci projektu „5 minut slávy“ si na Nové scéně s chutí zahráli laureáti Studentské Thálie 2017 Dramatická jelita z Brna, mladí herci z Erna Studia z Jičína, klavírista a komponista Richard Mašata, nejmladší adept soutěže Julie Pszczólková či Michal Vach se svou procítěnou taneční choreografií Snění, ti všichni z Prahy.

Za Autorský tvar neuměleckých středních škol byli nominováni Richard Mašata z Gymnázia Elišky Krásnohorské, Praha, divadelní soubor UnderZ z Gymnázia Na Zatlance, Praha a Dramatická jelita- kapela z Cyrilometodějského gymnázia a SOŠPg, Brno. Cenu Studentské Thálie za autorský tvar získali UnderZ.

Za Autorský tvar uměleckých středních škol, ZUŠ a uměleckých klubů a studií byli nominováni

Julie Pszczólková ze ZUŠ Taussigova (Cena Fénix Rádia), Praha, Lukáš Novotný a kol. z Aeroškoly a Metaculture, Praha a Viktorie Georgievová s Dorotou Hořanskou z Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Cenu Studentské Thálie za Autorský tvar obdržel Lukáš Novotný a kol., ten se rád zabývá filmovou animací a získal i Řád krále rebelů, udílený webem Zlatokop Henry.

Cenu Studentské Thálie za Autorský tvar uměleckých vysokých škol, Cenu designérů TV Prima pořadu Jak se staví sen a prestižní Cenu Herecké asociace si odnesli kabaretně ladění Nabalkoně z Olomouce. Rebelové nové generace z Gymnázia Chodovická, Praha byli poctěni Cenou CREO/PAX za kolektivní tvůrčí synergii.

V literární sekci bodoval a Cenu Studentské Thálie za Autorský počin, spolu s hodinkami Prim od Elton hodinářská, převzal Jakub Jedlička z Karlínského gymnázia, Praha. Do Ozvěn Studentské Thálie byli porotou vybráni tito žánrově všestranní talenti: tvůrčí skupina ZUŠ Střezina z Hradce Králové, Michael Sodomka z JAMU, Brno; Jan Peškar z Masarykovy univerzity, Brno; Amelie Tomanová z Gymnázia Jana Nerudy, Praha a Martin Synek z Filmové akademie M. Ondříčka, Písek.

Kromě plakety a lucerny ocenění studenti dostali také dárky od partnerů Cen Studentské Thálie, a sice od TV Prima a společností Vitra a Dallmayer. Studentská Thálie 2018 s tématem Ve snu slavnostně odchází koncem kalendářního roku, aby ji hned v začátku toho nového nahradila Studentská Thálie 2019, nesoucí motto: To je síla.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama