Charitativní happening Nadace Terezy Maxové dětem byl odstartován. Sedmý ročník má i letos virtuální podobu. Nově můžete pomáhat nejen chůzí a během, ale i na kole. Jeden za všechny, všichni za TERIBEARa.

Hýbejte se s TERIBEARem
Hýbejte se s TERIBEARem
Tomáš Krist

reklama

Ve čtvrtek 16. září 2021, v 10 hodin byl odstartován již sedmý ročník charitativního happeningu „Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO“, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Oblíbená akce proběhne letos již po sedmé a zapojit se do ní může kdokoliv v České republice i v zahraničí, má totiž stejně jako v loňském roce virtuální podobu. Stačí si stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na www.teribear.cz. Cílem akce je pomoci vlastním pohybem opuštěným a znevýhodněným dětem v rámci 10 oblastí, kde Nadace Terezy Maxové dětem působí. Novinkou letošního roku je, že se můžou zapojit kromě běžců či chodců také cyklisté. Vzniká nová měřící jednotka – „TERIMETR“, což je 1 km chůze či běhu = 5 km na kole. Každý TERIMETR, který bude během happeningu zdolán, promění partneři nadace v konkrétní pomoc. Co TERIMETR, to 20 Kč na dobrou věc.  Dopředu je známý výtěžek akce, který je 10 000 000 Kč, ale není známo, kdy se jej podaří dosáhnout. Záleží na množství lidí, kteří se do teribeaří rodiny přidají.

Úvodní tiskovou konferenci už tradičně uváděla Terezie Tománková – moderátorka diskuzního pořadu Partie na TV Prima a CNN Prima NEWS. Charitativní happening zahájila v barvách Primy také nová moderátorská dvojice pravidelného pořadu NOVÝ DEN – Lenka Špillarová a Jaroslav Brousil. 

Letošní ročník má šťastné číslo sedm a já věřím, že díky nadšení a pomoci všech účastníků přinese štěstí těm, kterým na startu života chybělo. Kvůli nejisté situaci jsme se rozhodli, že se i v letošním roce spojíme virtuálně, zapojit se tak může každý v rámci celé ČR, ale i za jejími hranicemi. Už v loňském roce jsme si vyzkoušeli, že to funguje a že dobrá vůle a touha pomáhat, nemá hranice, děkuji všem, kdo se zapojí a komu není lhostejný osud druhých,“ říká patronka nadace, Tereza Maxová.

Do pomoci dětem se můžou zapojit i cyklisté

Novinkou letošního roku je, že se můžou do teribeaří rodiny zapojit i cyklisté. Pomáhat nebudeme jenom chůzí a během, ale také na kole či elektrokole. Nasbírané kilometry se promění do konkrétní pomoci dětem a rodinám v nouzi.

Za každý TERIMETR 20 korun pomoci

Zdolané kilometry pomoci, ať už chůzí, během nebo na kole, se budou měřit novou jednotkou, která se jmenuje TERIMETR. 1 TERIMETR se rovná 1 km absolvovanému chůzí či během anebo 5 km absolvovaným na kole či elektrokole. Za každý zaznamenaný TERIMETR věnují partneři akce 20 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Všechny zdolané TERIMETRY se přenesou do výsledkové listiny podobně jako v předchozích ročnících.

Pomáhat společně opuštěným dětem

Cílem akce je rozhýbat českou veřejnost a zapojit ji do hnutí dobré vůle. Připojit se můžou jednotlivci, rodiny nebo firmy. Nadace pamatovala i na školy, sportovní kluby a dětské domovy, které se pravidelně v hojném počtu zapojovaly. Ty se i letos se mohou ve zjednodušeném módu a opět zdarma přidat – a to jednorázově, kdy třída/klub jako celek – za společnou procházku, běh či projížďku na kole získá pro ohrožené děti 500 Kč, které uhradí partneři nadace.  Více o tom jak, naleznete na www.teribear.cz.

Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem
Autor: Věra Křeháčková Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem

Kilometry pomoci budou společnými silami sbírat i zástupci generálního partnera, ŠKODA AUTO a zástupci generálního mediálního partnera, kterým je MAFRA.

Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Řízení lidských zdrojů, říká: „Podpora projektu TERIBEAR se stala pro společnost ŠKODA AUTO dobrou tradicí. Činíme tak z plného přesvědčení a rádi, s cílem nekomplikovaně pomoci znevýhodněným dětem. Výborně se to hodí k naší společnosti, pro kterou hraje společenská odpovědnost významnou roli.

Mediální skupina MAFRA je Generálním mediálním partnerem „médi hrdiny“ od samotných začátků a naše podpora příběhů s nadějí na šťastný konec, stejně jako náš tým na virtuální trati, tak rozhodně nebudou chybět ani tentokrát. Věřím, že letošní ročník opět spojí lidi napříč všemi kouty republiky a smekám přede všemi, kdo i v této nelehké době neztrácejí chuť a odhodlání podpořit dobrou věc. Těší mne, že jich každoročně přibývá, vždyť každý terimetr má smysl a pomáhá těm, kdo to skutečně potřebují,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.

Akce bude ukončena v momentě, kdy bude dosaženo předem dané částky pomoci 10.000.000 Kč, není tedy možné dopředu určit, kdy se to podaří. Výtěžek je každoročně rozdělován do koruny a každý se tak může podívat, jak a komu konkrétně pomohl.

Jak se zapojit

Dobrou zprávou je, že zapojit se v letošním roce bude moc kdokoliv a odkukoliv.  Stačí si zdarma stáhnout běžeckou aplikaci Strava a spárovat ji s „teribear leaderboardem“. Postup jak na to, je krok po kroku uveden na www.teribear.cz.

I v tomto roce bude zachován princip podpory ze strany veřejnosti formou registračního poplatku. Ten půjde, jako v uplynulých ročnících, formou veřejné sbírky na pomoc dětem a umožní získat více podpory pro aktivity nadace. Výše příspěvku veřejnosti se oproti předešlým rokům nemění, zůstává jednorázově 200 Kč.  Účastníci letošního virtuálního happeningu se můžou registrovat v kategoriích muž, žena a dítě do 15 let. Je možné zúčastnit se také pod hlavičkou týmu nebo rodiny. Okruhů pomoci je celkem 11, jedná se o 10 konkrétních oblastí, 11. okruh pomoci je bez preferencí.

O AKCI

Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO je virtuální obdobou tradiční sportovně – charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou. Je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Tento formát vznikl v reakci na loňskou mimořádnou situaci poznamenanou pandemií COVID-19. Aby se happening mohl opět bezpečně realizovat i v tomto roce, rozhodla se Nadace Terezy Maxové dětem zachovat jeho převážně virtuální podobu i letos.

Dobrou zprávou je, že k virtuálnímu modelu akce, letos přibude jednodenní komunitní akce na Praze na Letné, a to v den zahájení, tj. 16.9.2021. Nadace se snaží všem těm, kterým chybí atmosféra happeningu, dopřát zážitek ze společného setkaní.

Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO

Zahájení: čtvrtek, 16.9.2021, v 10:00 hod

Ukončení: po dosažení limitní částky 10 mil Kč. Tj. není dopředu znám.

Kde: kdekoliv

Jak: Pomocí registrace spárované s aplikací Strava se vám budou načítat zdolané kilometry pomoci. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Registrační poplatek za 200 Kč zaplaťte při registraci na www.teribear.cz, částka se vybírá formou veřejné sbírky na pomoc dětem.  Záleží na vás, jestli poběžíte, pojedete na kole či elektrokole, půjdete na procházku nebo na nákup, styl nerozhoduje, důležitá je touha pomáhat  Více informací naleznete na www.teribear.cz.

Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem
Autor: Věra Křeháčková Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem

reklama

reklama