Dagmar Pecková jde na kolegy přes alkohol. A vychází jí to!

Dagmar Pecková a Bára Hrzánová
Dagmar Pecková a Bára Hrzánová

reklama

Hudební komedie Carmen Y Carmen platí už několik let za divadelní událost první velikosti, končící vždy bouřlivým aplausem stojícího publika. Aby také ne, když se v ní na jevišti setkávají dvě velké hvězdy svých oborů, operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Barbora Hrzánová! Obě – každá po svém – ztvárňují hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery Carmen. A oběma přímo na tělo komedii napsal vyhlášený divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

Jestli něčemu vděčím v Čechách za slávu, tak je to právě Bizetova Carmen. A Bára ji zhruba ve stejné době jako já hrála v Divadle v Řeznické, samozřejmě úplně jiným způsobem. Ona se byla podívat na mé Carmen, já na její. Bára mě moc bavila, a tak jsem začala přemýšlet, jak nás dvě dát dohromady,“ vysvětluje Dagmar Pecková.  Jenže tak snadné to nebylo. Začala fáze oslovování.

Aniž by cokoli tušila, přijala mé pozvání do kavárny Slávie, kde jsem na ni vybalila, že bych chtěla, abychom hrály spolu. Trvalo to tři dvojky červeného a Bára souhlasila,“ směje se slavná operní diva.

Podobně šla na Jana Jiráně, o kterém Dagmar sebevědomě prohlašovala, že hru napíše, ještě dříve, než mu o svém nápadu řekla. „Vzdal se po třetím pivu. A brzy donesl text,“ nepřestává se usmívat Pecková, která v představení Carmen Y Carmen rozhodně není strnulou pěvkyní. Naopak! Publikum se u jejích replik hodně nasměje, Dagmar tancuje a klidně i válí sudy po jevišti.

Komedií Carmen Y Carmen si můžete zpříjemnit letní večery 11. července a 5. září na Prima Hvězdném létě pod žižkovskou věží. Kromě Dagmar Peckové, Barbory Hrzánové a Jana Jiráně se těšte na živou kapelu pod vedením Miroslava Kořínka.

Populární komfortní letní scéna se zastřešeným hledištěm Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží nabízí také celou řadu dalších velkých hereckých osobností v chytrých komediích nebo koncerty našich předních hudebníků. Hraje až do 17. září.

Program a vstupenky naleznete na www.divadlokalich.cz.

Hvězdné léto
Hvězdné léto

reklama

reklama