Elektromobilita má zelenou

E-salon
E-salon

reklama

Faktem je, že se proti elektomobilitě i dalším ekologickým pohonům vymezují nejen politici, ale i běžní lidé. Na druhou stranu je také fakt, že pokud chceme předat planetu dětem a vnoučatům v nějakém zachovalém stavu, musíme s ekologickým přístupem k životu zabojovat a vytvářet minimální uhlíkovou stopu. Změny, které zahýbaly světem, vždy začínaly v domácnostech a následně se přesunuly k politickému řešení atd. Tedy správnou cestou je i tentokrát třeba vykročit odspoda. Jste připraveni?

Polarizace společnosti je zřejmá. Polovina populace nedá na spalovací motory dopustit, ta druhá chce eliminovat uhlíkovou stopu a přispět tak k ochraně životního prostředí. I proto je tu e-SALON, aby nabídl možnosti a varianty pro ty, kteří se zamýšlejí nad svým životem. Přemýšlíte také nad tím, jestli jsou elektromobily cestou? Máme pro vás přehled toho, co byste měli vědět, než vynesete definitivní verdikt.

Výhody elektromobilů:

1) Nízká přímá zátěž pro životní prostředí v dané lokalitě. To znamená, že vaše děti cestou do školy nebudou dýchat zplodiny kyslíku uhelnatého, emise odpadají. Výroba elektrické energie totiž probíhá mimo zalidněné aglomerace v centrálních jednotkách, ať již na fosilní paliva, z jádra, vody či obnovitelných zdrojů.

2) Zatím stále ještě nižší provozní náklady na palivo.

3) Auto se pohybem dobíjí, pokud se jedná o hybrid. Například jízdou z kopce a podobně.

4) Ušetříte za servis. Elektromobil nemá spoustu pohyblivých, nejčastěji poruchových komponentů, jako jsou spojka, převodovka, turbodmychadlo atd. Taktéž nemá provozní kapaliny, které je třeba každý rok měnit.

5) Točivý moment elektromobilů je na plné hodnotě již od nulových otáček. To znamená, že s elektromobilem jedete komfortněji, svižněji a plynuleji. Navíc bezhlučně.

6) Pohon na všechna kola bez další mechaniky, která by mohla být poruchová.

8) Stále širší nabídka nejen klasických, ale mnohdy také futuristických vozidel. Přijďte je omrknout na výstavu věnovanou právě elektromobilitě, tedy e- SALON. Spektrum značek a jejich nabídka se stále rozšiřuje.

9) Na elektromobilitu, které se věnují politici napříč spektrem, je stále dost dotací, například nemusíte platit silniční daň, odpadají pro vás parkovací zóny, respektive jejich dodržování.

Forem je mnoho, najděte si svůj důvod, proč se vám elektroautomobil vyplatí.

Možná proti. Nevýhody nákupu elektromobilu:

1) Elektromobily mají stále vyšší pořizovací hodnotu než auta běžná.

2) Je třeba hlídat si dojezd a vědět, že v místě, kde vám dojde nabití, je dobíjecí stanice – i na to ale dnes existují aplikace, které vás bez dobití jistě nenechají.

3) S ohledem na mechaniku a baterii je elektromobil těžší než ten běžný.

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se po odmlce způsobené koronavirovou pandemií opět vrací ve svém standardním termínu, tedy na podzim. V plné síle se představí tradičně na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Po předchozích skvělých ročnících se chce veletrh zaměřit na trendy v inteligentní ekologické přepravě a další novinky v high-tech světě. Úvodní den, 11. listopad, bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost se veletrh otevře 12. listopadu a potrvá do neděle 14. listopadu. Generálním partnerem veletrhu je skupina ČEZ. Spoluorganizátorem akce je opět televize Prima.

Elektromobilita je pro energetickou společnost logickým trhem, Skupina ČEZ se proto elektromobilitě systematicky věnuje již přes 10 let. Provozujeme největší tuzemskou síť veřejného dobíjení s více než 320 stojany. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z dotačního programu financovaného Evropskou komisí CEF (Connecting Europe Facility), část Transport. Současně nabízíme v oblasti elektromobility širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

E-salon
E-salon

reklama

reklama