Je čas zpomalit

Naučit děti, jak se chovat v silničním provozu je poměrně složitá disciplína, ještě komplikovanější je, pokud rodiče chtějí převychovat svoje děti.
časopis Primáček
časopis Primáček

reklama

Mohou a i to je možné. Občas totiž právě děti musí upozornit své rodiče na to, že se v silničním provozu nechovají vhodně. A právě z toho důvodu vznikla soutěž, kterou pro děti mateřských a základních škol vyhlásil Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Policií České republiky. Své nápady mohou děti namalovat a ti starší i sepsat, protože práce jsou přijímány jak ve výtvarné, tak literární podobě. Zaslat je však musí do 24. listopadu. Nejlepší díla postoupí do celostátního kola.

Nepřiměřená rychlost zvyšuje riziko dopravních nehod, a to řidiči berou na lehkou váhu. Honí čas tím, že spěchají do zaměstnání, na nákupy, pro děti do škol nebo na kroužky. Neuvědomují si, že to jsou situace, kdy není správné a bezpečné za volantem spěchat. A osvětu v tomto případě necháme na dětech, kteří svými soutěžními příběhy a obrázky upozorní rodiče, příbuzné nebo známé na to, aby při řízení zpomalili,“ vysvětluje Markéta Novotná, metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

Výtvarná část je rozdělena do tří kategorií (žáci mateřských škol, žáci 1. stupně základních škol, žáci 2. stupně základních škol). Literární podoba má kategorii pouze jednu, která je určena všem žákům základních škol. Účastníci budou soutěžit nejprve na krajské úrovni. Autoři těch nejzdařilejších prací pak následně postoupí do celostátního kola, jehož vyhlášení se uskuteční v lednu příštího roku v Praze. 

Soutěžící mohou svá díla na téma nepřiměřené rychlosti zpracovat ve školách nebo doma s rodiči, musí však jít o samostatnou práci. Veškeré podmínky včetně toho, kam je nutné soutěžní díla zasílat, jsou uvedeny na www.dopravnivychova.cz.

Dopravní výchově se věnuje v tomto roce také dětský časopis Primáček, jehož součástí je také Markétina dopravní výchova. V rámci výtvarné a literární soutěže se mohou nejmenší výherci těšit na odměny, které si pro ně Primáček připravil.

Chcete vědět víc? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout časopis pro předškoláky a žáky prvního stupně. Primáček, který vychází pravidelně jako čtvrtletník. Aktuální číslo najdete v prodeji od 6.11.2019. Mrkněte na www.facebook.com/CasopisPrimacek/.

časopis Primáček
časopis Primáček

reklama

reklama