JIHOČESKÁ RYBÁŘSKÁ VÝSTAVA

VÝSTAVIŠTĚ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 30. 11. – 2. 12. 2018
Jihočeská rybářská výstava
Jihočeská rybářská výstava

reklama

Po velmi úspěšném Jihočeském rybářském dni, který proběhl v roce 2017, jsme se rozhodli letos uspořádat výstavu třídenní. Oproti nultému loňskému ročníku bude nejen větší množství vystavovatelů z celé České republiky, ale účastní se významné instituce jako například Ministerstvo zemědělství se svým projektem „Ryba na talíři“ nebo Biologické centrum Akademie věd ČR. Jihočeská rybářská výstava je největší rybářskou výstavou v celém Jihočeském kraji,“ říká obchodní ředitelka a manažerka výstavy Eva Jílková.

Součástí prodejní výstavy budou i muzejní exponáty přivezené z Národního zemědělského muzea nebo Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni. Vystavena bude i  speciální výzkumná loď THOR HEYERDAHL, která je ve vlastnictví Akademie věd ČR v Českých Budějovicích a umožňuje vědcům mapovat život sladkovodních ryb stejnými metodami jaké se používají na moři. Loď je dlouhá téměř jedenáct metrů a široká skoro tři metry, vybavena pro vlečení vlečných tralových sítí, zejména na údolních nádrží, případně velkých řekách a velkých jezerech, má odpovídající sílu motoru okolo 200 koňských sil a velkou vrtuli.

V posledních letech se výrazně rozvinuly metody sledování rybích společenstev a naše informace o životě ryb a jejich roli ve vodních ekosystémech rychle přibývají. Návštěvníci budou mít možnost se seznámit s tím, jak se provádějí průzkumy rybích obsádek vnitrozemských vod. Budou předváděny výsledky sledování nádrží Římov a Lipno a řada výzkumných metod. Díky dlouhodobým sledováním prostorového výskytu ryb značených ultrazvukovými vysílačkami bude možno nahlédnout do soukromí řady zajímavých rybích druhů,“ uvádí Jan Kubečka, ředitel Hydrobiologického ústavu Biologického centra AV ČR.

Celé 3 dny je naplánovaný nabitý odborný doprovodný program, kdy se  na pódiu vystřídají významné osobnosti rybářského světa, své umění v Casting sportu (rybolovné technice) předvede mnohonásobná mistryně světa Kateřina Marková. Kateřina patří k nejúspěšnějším závodnicím. V průběhu let z juniorských i seniorských světových šampionátů již přivezla několik desítek cenných kovů a je jednou z nejúspěšnějších sportovkyň desetiletí v Casting sportu. 

Více na www.vcb.cz.

Jihočeská rybářská výstava
Jihočeská rybářská výstava

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!