Lidé doposud nasbírali vlastním pohybem více než 4 miliony korun, které pomůžou opuštěným dětem. Akce pokračuje dál, cílem je 10 milionů!

HÝBEJTE SE S TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO
Hýbejte se s TERIBEARem
Hýbejte se s TERIBEARem
Tomáš Krist

reklama

Ve čtvrtek 16. září 2021, v 10 hodin byl odstartován již sedmý ročník charitativního happeningu „Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO“, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Oblíbená akce se letos koná již po sedmé, zapojit se může každý, happening má virtuální podobu. V současné době je zaregistrovaných 22 654 lidí, kteří každou minutu přidávají další kilometry pomoci. Akce pokračuje dál a registrace jsou stále otevřené! Cílem je společně nachodit, naběhat nebo a najezdit na kole 10 milionů korun, ty pak partneři nadace promění v konkrétní finanční pomoc.

Novinkou letošního roku je, že se můžou zapojit kromě běžců či chodců také cyklisté. Vzniká nová měřící jednotka – „TERIMETR“, což je 1 km chůze či běhu = 5 km na kole. Každý TERIMETR, který bude během happeningu zdolán, promění partneři nadace v konkrétní pomoc. Co TERIMETR, to 20 Kč na dobrou věc.  Dopředu je známý výtěžek akce, ale není známo, kdy se jej podaří dosáhnout. Záleží na množství lidí, kteří se do TERIBEAří rodiny přidají.

Pomáhat společně opuštěným dětem

Cílem akce je rozhýbat českou veřejnost a zapojit ji do hnutí dobré vůle. Připojit se můžou jednotlivci, rodiny nebo firmy. Nadace pamatovala i na školy, sportovní kluby a dětské domovy, které se pravidelně v hojném počtu zapojovaly. Více o tom jak, naleznete na www.teribear.cz.

Jak se zapojit

Dobrou zprávou je, že zapojit se v letošním roce může kdokoliv a odkukoliv.  Stačí si zdarma stáhnout běžeckou aplikaci Strava a spárovat ji s „TERIBEAR leaderboardem“. Postup jak na to, je krok po kroku uveden na www.teribear.cz.

I v tomto roce bude zachován princip podpory ze strany veřejnosti formou registračního poplatku. Ten půjde, jako v uplynulých ročnících, formou veřejné sbírky na pomoc dětem a umožní získat více podpory pro aktivity nadace. Výše příspěvku veřejnosti se oproti předešlým rokům nemění, zůstává jednorázově 200 Kč.  Účastníci letošního virtuálního happeningu se můžou registrovat v kategoriích muž, žena a dítě do 15 let. Je možné zúčastnit se také pod hlavičkou týmu nebo rodiny. Okruhů pomoci je celkem 11, jedná se o 10 konkrétních oblastí, 11. okruh pomoci je bez preferencí.

O AKCI

Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO je virtuální obdobou tradiční sportovně – charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou. Je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Tento formát vznikl v reakci na loňskou mimořádnou situaci poznamenanou pandemií COVID-19. Aby se happening mohl opět bezpečně realizovat i v tomto roce, rozhodla se Nadace Terezy Maxové dětem zachovat jeho převážně virtuální podobu i letos.

Dobrou zprávou je, že k virtuálnímu modelu akce, letos přibyla jednodenní komunitní akce v Praze na Letné, a to v den zahájení, tj. 16.9.2021. Nadace se snažila všem těm, kterým chyběla atmosféra happeningu, dopřát zážitek ze společného setkaní.

Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO

Zahájení: čtvrtek, 16.9.2021, v 10:00 hod

Ukončení: po dosažení limitní částky 10 mil Kč. Tj. není dopředu znám.

Kde: kdekoliv
Jak: Pomocí registrace spárované s aplikací Strava se vám budou načítat zdolané kilometry pomoci. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Registrační poplatek za 200 Kč zaplaťte při registraci na www.teribear.cz, částka se vybírá formou veřejné sbírky na pomoc dětem.  Záleží na vás, jestli poběžíte, pojedete na kole či elektrokole, půjdete na procházku nebo na nákup, styl nerozhoduje, důležitá je touha pomáhat  Více informací naleznete na www.teribear.cz.

Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem
Autor: Tomáš Krist Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem

reklama

reklama