MikAel natočil nový letní singl se světově uznávaným producentem

MikAel a Karel Havlíček při natáčení videoklipu k singlu Storyline
MikAel a Karel Havlíček při natáčení videoklipu k singlu Storyline

reklama

Český hudební projekt MikAel, za kterým stojí zpěvák a skladatel Michael Foret, vydává další anglicky zpívaný singl s názvem „Storyline“. Ke spolupráci si tentokrát přizval hudebníka, multiinstrumentalistu a producenta Karla Havlíčka, který střídavě působí v České republice a v USA.

Karla znám už skoro 15 let, teprve teď ale nastal čas, abychom se výrazněji střetli hudebně i osobně. Vím o jeho skvělých úspěších v zahraničí a jeho styl je mi velmi blízký. Když jsem mu před pár týdny zavolal, že mám chuť na nějakou zajímavou osmdesátkovou elektroniku, jestli by něco nezkusil, tak mi jeho zájem udělal velkou radost. Největší peckou ale bylo, že mi doslova pár hodin po mém zavolání přistál do mailu první nástřel demoverze této skvělé písičky. A bylo to tam. Přesně jak jsem chtěl a bez dalších zbytečných řečí. Střetli jsme se v jednom bodě a oba nás to prostě jen strašně moc baví,“ vysvětluje MikAel.

MikAel alias Michael Foret
MikAel alias Michael Foret

Píseň Storyline čerpá ze synthpopu a opírá se o styl 80. let. Rozšiřuje tak další obzory hudebníka MikAela, jehož poslední sinlg byla úspěšná balada o samotě s názvem Alone Together, která loňským létem výrazně rezonovala v českých rádiích a vyhrála několik hitparád na Evropě 2 nebo Frekvenci 1.

Tahle píseň je pro mě takovým světlem na konci tunelu a svítí vždycky, když ji zpívám nebo poslouchám. Je o naději a úplně nových začátcích a životních etapách. A když ‚posvítí i na ostatní, kteří třeba hledají nějaká východiska, zkratky nebo cesty, budu moc rád. Možná právě proto jsem ke spolupráci oslovil úplně nového člověka a producenta, který mi dal úplně novou energii. Cítil jsem, že musím vylézt na nějakou vysokou horu, nadechnout se čerstvého vzduchu, co mi rozsvítí mysl, abych se mohl rozhlédnout, kam dál. A tato spolupráce mi to umožnila,“ dodává dále k nové písni MikAel.

MikAel je český zpěvák a skladatel, jehož poslední deska „Easy“ vyšla v roce 2019. Dle kritik se vyznačovala barvitým popem, který se nebál inspirovat folkem či chladnějším severským electrem. Hudebník Karel Havlíček už nějakou dobu působí zejména v zahraničí. Jeden z jeho aktuálních pracovních úpěchů bylo například komponovaní hudby traileru k poslednímu Batmanovi nebo spolupráce s Leonardem DiCapriem a Nicole Kidman. Má na kontě dvě sólová alba, z nichž loňské s názvem „Spoken“ obsahuje instrumentální skladby. Píše hudbu pro Netflix či zahraniční i české reklamy.

Více info na www.mikael.cz, zpěváka najdete také na Instagramu a Facebooku.

MikAel – Storyline 2021
MikAel – Storyline 2021

reklama

reklama