Naše hory & lyže & sníh

Eva Samková
Eva Samková

reklama

Kniha Naše hory & lyže & sníh je oslavou tradice a popularity lyžování, snowboardingu a zimní rekreace v České republice.

Dvě stě padesát stran pestré mozaiky textů, dobových obrazových materiálů, historických snímků a současných fotografií, seznamuje čtenáře s prostředím hor a lyžováním jako národním fenoménem. Autoři představují zimní sporty na horách od jejich nostalgických počátků, připomínají průkopníky lyžování, tradici velkých závodů v době první republiky, poválečné kolektivní rekreace, povinné školní výcviky i počátky snowboardingu.  Závěrečná část je věnována legendám zimních sportů od Jiřího Rašky až po Evu Samkovou a Ester Ledeckou.

Kniha Naše hory..
Kniha Naše hory..

Součástí knihy jsou historická ohlédnutí, vzpomínky, portréty průkopníků i rozhovory s osobnostmi českého sportu. Stranou pozornosti nezůstávají ovšem ani zajímavosti z prostředí horských bud, slavných závodů a vývoj lyžařského vybavení a módy na lyže a snowboard.

Kniha obsahuje desítky dosud nepublikovaných snímků známých fotografů, kteří stejně jako mnozí z nás, propadli kouzlu zimních hor.

Kniha Naše hory..
Kniha Naše hory..

reklama

reklama