Nulté vydání sběratelské kolekce „Muži 28. října“ jde do charitativní dražby

Unikátní sběratelská kolekce „Muži 28. října“, která byla předními českými umělci a mistry oboru vytvořena na počest 100. výročí vzniku samostatného Československa, se poprvé dostává do soukromých rukou. Vydání se symbolickým pořadovým číslem 1918 bude slavnostně vydraženo a získané finance věnují autoři na charitu. Celkem bude vydáno 100 publikací s číslováním 1919 až 2018.
Muži 28. října
Muži 28. října
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jádrem a klíčovou součástí díla je vzácný tisk popisující příběhy a osudy „Mužů 28. října“. Kniha je vysazena na ručně vyrobeném papíru a také ručně vázaná. Je vykládaná českými drahokamy a cennými kovy. Knihu, uloženou v na míru vyrobeném koženém pouzdře, doplňují exkluzivní pamětní medaile z cenných kovů a raritní poštovní známky. Tato kolekce bude vydražena v rámci XVIII. Reprezentačního plesu Městského soudu v Praze, který proběhne v polovině prosince v paláci Žofín. Základní vyvolávací cena byla stanovena na 10 000 Kč. Kupní cena je přitom odhadována na částku 550 000 Kč.


Výtěžek aukce bude z jedné poloviny prostřednictvím komunitního projektu televize Prima – Prima SVĚT věnován Nadačnímu fondu Kolečko, který podporuje Centra dětské traumatologie a realizuje programy prevence úrazů dětí zejména v silničním provozu. Zbývající polovinu získá Sdružení válečných veteránů ČR.
 

Reklama
Reklama