Ondřej Havelka: Klepat kosu ve spacáku není nic pro mě

Zločin v Posázavském Pacifiku
Zločin v Posázavském Pacifiku

reklama

Když před deseti lety odpremiéroval Ondřej Havelka v Divadle Kalich svou hudební retrokomedii „živě provázenou originálními písněmi toužení a dálek z první republiky“ Zločin v Posázavském Pacifiku, bylo hned vyprodáno na měsíce dopředu. Hra se udržela na repertoáru celých pět let. Tento divácký hit si tak trochu utahuje z prostředí trampingu 30. let a zároveň nabízí řadu nesmrtelných evergreenů, které si zpívá už několik generací zdaleka nejen u táboráků.

Výjimečnou možnost, jak si letos o prázdninách užít tento výborný divadelní zážitek, nabízí jediná repríza Zločinu v Posázavském Pacifiku na Prima Hvězdném létě pod žižkovskou věží ve středu 7. července od 19 hodin.

Se spoluautorem Martinem Vačkářem jsme dostali nápad, že bychom mohli zkusit žánr, který jsem dosud příliš neprobádal, to jest české trampské a kovbojské písně dvacátých a třicátých let. Tak jsme začali hledat námět a já jsem plácnul: Co kdyby se to jmenovalo Zločin v Posázavském Pacifiku, to by mohlo táhnout, zkus k tomu vymyslet nějaký děj. A stalo se. Čili hudební žánr určil téma,“ vzpomíná Havelka. „Prvorepublikové trampské a kovbojské písničky jsou krásně naivní, dobový kolorit textů je půvabný, hudebně jsou často ovlivněné swingem.“

Zločin v Posázavském Pacifiku
Zločin v Posázavském Pacifiku

Na samotné trampování ale Ondřeje Havelku neužije, na čundru byste ho pravděpodobně nepotkali. „Osobně jsem k trampingu velmi zdrženlivý. Klepat kosu ve spacáku a ještě k tomu jej sdílet s mravenci, to není nic pro mě,“ směje se herec a muzikant.

Ondřej Havelka komedii zároveň režíroval a na Prima Hvězdném létě se také představí v jedné z hlavních rolí vedle Jaroslavy Kretschmerové, Petra Halíčka, Martina Zbrožka nebo své dcery Rozálie Havelkové a syna Vojtěcha Havelky.

Sourozenci Havelkovi se pod žižkovskou věž vrátí také v další tatínkově nesmírně úspěšné hudební inscenaci, a to v legendárním Saturninovi podle oblíbeného románu Zdeňka Jirotky 16. července a 28. srpna.

A do třetice se na programu letní scény se objevují i koncerty Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers 8. července a 17. srpna.

Vstupenky a další informace pořídíte na www.divadlokalich.cz.

Hvězdné léto
Hvězdné léto

reklama

reklama