Přestavba půdy na krásnou garsonku v novém čísle Bydlení mezi panely

I pětičlenná rodina může bydlet stylově a další zajímavosti.
Rekonstrukce garsonky v časopise Bydlení mezi panely
Rekonstrukce garsonky v časopise Bydlení mezi panely

reklama

Právě v těchto dnech vychází letošní páté číslo BYDLENÍ MEZI PANELY. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení. Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, které oživí vaše bydlení, nové vydání  našeho časopisu  je právě to pravé čtení, které vám poradí, jak na to. Užitečné rady v časopisu najdou i členové bytových družstev a SVJ. Nedílnou součástí časopisu je Velká finanční příloha.

Projekt se zabýval částečnou rekonstrukcí panelákového bytu z 80. let minulého století na sídlišti v pražských Stodůlkách. "Proběhla konverze standardního bytu 3+1 na vzdušné 3+kk. Podle požadavků investora byl původní obývací pokoj sloučen s kuchyní. Nově řešené prostory s pásovým oknem a lodžií po celé délce získaly na objemu a vznikl prostor pro jídelní stůl," vysvětluje architektonický záměr architekt  Ondřej Elfmark ze studia Elfmark. Další zajímané informace v reportáži s titulkem Nenechali se zlákat na cestu kompromisů.

Jak mít rychle novou kuchyň? Změňte obklad na stěně a využijte případně novinku – obkladový panel T.board což je lehká deska s vysokou pevností a rovinatostí, a lehce nahradí keramický obklad staré kuchyně. Dodávána je s mechanicky odolným potiskem, díky kterému dostanete do kuchyně jakoukoli grafiku, včetně vašich vlastních fotografií. Další podrobnosti najdete v článku nazvaném Dobře obložená kuchyň.

Podzimní období se nese ve znamení příjemných teplých barev a zemitých odstínů. Tyto odstíny dokážou v interiéru hotové divy – prostor značně zútulní a přinesou do něj pohodovou odpočinkovou atmosféru. Inspirujte se přírodou a pořiďte si hezké dekorace a doplňky, kterými změníte váš dům či byt k nepoznání. Další tipy na zútulnění bytového prostoru v článku Podzimní inspirace pro váš domov.

Alena proměnila starý panelový byt v Havířově k nepoznání. Umakartové jádro, díry v podlaze a rozpadající se parkety zmizely a nahradil je dřevěný nábytek s prvky ze stoletých trámů. Majitelka bytu léta vede kurzy ručních prací a na zařízení je to znát. Venkovský duch bytu oslnil i na soutěži Rekonstrukce roku. Reportáž otiskujeme pod titulkem I pětičlenná rodina může bydlet stylově.

Půdní prostory nejsou jednoduché na přestavbu. Interiéroví designéři se musí vypořádat s mnoha záludnostmi. Pojďte se podívat na jednu proměnu podkrovního bytu od designéra Ivo Prokela. V Praze je dnes velmi žádaný půdní prostor, který se dá zrekonstruovat a vytvořit z něj velmi kvalitní bydlení ve velmi příjemné dostupnosti do centra. Podrobnosti v článku nazvaném Přestavba půdy na krásnou garsonku.

"Navrhla jsem", napsala designérka Kateřina Mlejnková, "zařízení dětského pokoje pro dvě malé školačky – Lindu 9 let a Viktorku 7 let. Oslovila mě jejich maminka, která by si přála nahradit stávající vybavení dětského pokoje, které je složeno z různých kusů starého nábytku, který se do dětského pokoje odkládal během let." A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži Dětský pokoj pro dvě malé školačky.

Lodžie a balkony přinášejí uživatelům bytů, které je mají, velké výhody a potěšení. Komfort, který nabízejí, se těžko dá něčím jiným nahradit. Dnes však je možné i k bytům, které lodžii či balkon nemají tuhle komfortní část bytu přidat. Jediný problém je, že se musí rozhodnout všichni vlastníci bytů. Další podrobnosti najdete v článku Lodžie a balkony v novém.

Bydlíte v panelovém domě? Uniká vám teplo střechou? Nebo nekvalitně provedenou opravou střechy?  Velké množství tepla odchází právě střešním pláštěm. Mnoho panelových domů má dvouplášťovou střechu s bočními odvětrávacími otvory. Takové konstrukce střech tu existují od 70. let minulého století.  Proč dvouplášťové? Principem takového typu střechy je vyšší tepelná ochrana domu a ochrana před zatečením, vlhkostí a jinými projevy vody degradující střešní plášť. Podrobnosti se dozvíte v článku Dvouplášťové ploché střechy panelových domů.

Důchodkyně Vlaďka obývá polorozpadlou chatu v trampské osadě u Berounky. V chatovém domku je jí zima a dírou ve střeše dovnitř zatéká. S nízkým důchodem a bez naší pomoci by jí stavení zřejmě brzy spadlo na hlavu. Zvládnou designéři největší proměnu v historii pořadu a dokážou postavit domek za 14 dní? To můžete sledovat v reportáži Největší proměna v historii pořadu Jak se staví sen.

Podzimní výstava skalniček v zahradách Faustova domu na pražském Karlově náměstí byla již třetí v pořadí z každoročních přehlídek pěstitelského umění Klubu skalničkářů Praha. Přesvědčila nás také, že i s končícím létem má příroda co nabídnout. Další informace s řadou fotografií najdete v článku  Podzim U Fausta.

A jak to bylo tenkrát před lety? Červnové ráno. Za pootevřeným ateliérovýn oknembubnovaly  na šikmou střechu kapky deště. Nahoře na  trámoví se tísnily hlavy zhotovené z hruškového dřeva. V rohu byla bonga, na stěně visel luk a pod ním šíp, na kterém bylo zavěšeno několik medailí. Jeden z pracovních stolů pokrývaly desítky drobných kreseb, záznamů budoucích grafik.Tak začíná reportáž z ateliéru malíře a grafika Tomáše Hřivnáče nazvaná Posedlost linií a tvarem.

Máte- li rádi divokou a nespoutanou přírodu, magická místa s tichými kláštery nad mořem, objevujete-li rádi nová zákoutí a přitom upřednostňujete na plážích soukromí, pak je pro vás Kefalonie  to pravé místo pro vaši dovolenou. Kefalonie je největší z Jónských ostrovů a šestý největší ostrov Řecka. Její břehy jsou omývány čistým a barevným mořem. Bujná lesní vegetace s jedinečnou jedlí kefalonskou vystupuje údolími až vysoko k vrcholům pohoří Aenos, Reportáž vám přinášíme pod titulkem Mandolína kapitána Corelliho.

A to opravdu není všechno. Toto je jenom skromný výčet zajímavých článků a reportáží, určitě si najdete ten svůj. Součástí tohoto vydání jsou také tipy a trendy a řada soutěží. Nechybí ani tradiční křížovka o ceny.

časopis Bydlení mezi panely
časopis Bydlení mezi panely

reklama

reklama