Prima Hrdina zvyšuje povědomí o životě handicapovaných na turné Tour4change

Edukativní turné „Tour4change“
Edukativní turné „Tour4change“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vítěz prvního ročníku soutěže PRIMA HRDINA Tomáš Pouch pořádá se svou neziskovou organizací Černí koně již čtvrtý ročník edukativního turné Tour4change. Během svého putování navštíví 5 měst, kde děti ze základních škol zábavnou formou seznámí s problematikou handicapu a zaměří se rovněž na prevenci. Navíc se děti mohou aktivně zapojit i do pomoci díky aktivitě „Děti dětem“. Našlapáním určitého počtu kilometrů bude v každém městě jednomu dítěti s handicapem předán speciálně upravený handbike (ruční kolo). Tváří letošní tour se stala Marianka Vaněčková, holčička trpící spinální svalovou atrofií typu 2.

Edukativní turné „Tour4change“, které pořádá sdružení Černí koně, odstartovalo v pondělí 29. května v parku Ladronka v Praze. Jeho zdraví i handicapovaní členové navštíví 5 měst po České republice, kde mají pro žáky základních škol připravený zábavně-edukační program. Děti si vyzkouší jízdu na trenažéru handbiku a invalidním vozíku, chůzi se slepeckou holí nebo chůzi zručnosti ve speciálních brýlích simulujících narušení centra rovnováhy. Cílem turné je změna vnímání handicapu veřejností, kterého lze dosáhnout vzájemnou interakcí mezi těmito dvěma světy.

V průběhu tour se budou moci přítomné děti samy zapojit do pomoci handicapovaným. V rámci aktivity s názvem „Děti dětem“. Ta podporuje celosvětově ojedinělý projekt Černých koní „Vítr ve vlasech“, jenž handicapovaným dětem zdarma za podpory sponzorů přináší speciální kola, která doposud nikdo nevyrábí. „Zdravé děti budou na speciálních trenažérech soutěžit, podle vlastních možností najíždět kilometry a za každý takto najetý kilometr nám naši sponzoři přispějí penězi na dětský handbike. V každém navštíveném městě plánujeme předat alespoň jedno speciální kolo na ruční pohon. Chceme, aby přítomné děti poznaly kouzlo pomoci a tento zážitek si v sobě nesly celým dalším životem,“ říká Tomáš Pouch, předseda z. s. Černí koně.

Slavnostní ukončení aktivity Děti dětem se odehraje v sobotu 3. června na náměstí Míru ve Zlíně, kde bude vyhlášeno, kolik kilometrů (peněz) se najelo a symbolicky dojde k předání speciálních kol dětem. 

Více informací o projektu naleznete na www.vitrvevlasech.com.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama