Proměň své peníze na dobré skutky – Tamjdem představuje dárcovskou kampaň, a připojuje se tak ke světovému dni dárcovství Giving Tuesday

Obecně prospěšná společnost Tamjdem se i letos připojí ke globálnímu dni dárcovství tzv. Giving Tuesday, který letos připadá na úterý 1. prosince 2020. Tamjdem při této příležitosti vyhlašuje vlastní dárcovskou výzvu, která má za cíl v příštím roce propojit minimálně 150 dobrovolníků s 15 neziskovými organizacemi v České republice.
Tamjdem
Tamjdem

reklama

Tamjdem spojuje lidi a smysluplnou práci desítek neziskových organizacích po celé České republice. Pořádá denní, víkendové  až dvoutýdenní dobrovolnické akce na pomoc často drobným, ale velmi odhodlaným projektům, které se ze světa snaží vytvořit o trochu lepší místo pro život. Mnoho z těchto, často drobných, ale velmi odhodlaných projektů, je závislých na nezištné pomoci dobrovolníků, jelikož někdy zkrátka nemají dost peněz, rukou nebo času. Za dobrovolníky Tamjdemu tak v organizacích zůstávají např. opravené ploty, natřená okna, nové chodníky i celé zdi.

Mezi příjemce pomoci patří organizace, které usilují o vytváření lepšího místa na zemi. Každý příjemce se věnuje různým oblastem problematiky, která se dotýká každého z nás. Mezi ně patří například ekologická centra vzdělávající děti a mládež v oblasti životního prostředí, komunitní zahrady a spolky pomáhající sociálně vyloučeným skupinám, lidem s mentálním postižením, historické spolky usilující o záchranu českých památek či organizace na ochranu zvířat.

Za více než sedm let Tamjdem podpořil 70 takových spolků v České republice a pokračovat chce i v roce 2021. Proto byla spuštěna dárcovská kampaň Proměň své peníze na dobré skutky, díky které bude z Tamjdem moci v roce 2021 vyjet alespoň 150 DOBROvolníků do celé České republiky na pomoc 15 neziskovým organizacím.

Parta DOBROvolníků zvládne za cca 12 hodin odvést práci, která by jinak neziskovou organizaci vyšla na desítky tisíc korun. Díky svému nasazení, spolupráci, entuziasmu dokáže taková skupina DOBROvolníků hravě postavit zeď, pokrýt střechu, posekat louku nebo připravit dřevo na zimu.

Tamjdem
Tamjdem

„Právě tyto zdánlivě malé skutky jednotlivých dobrovolníků pomáhají růst desítkám neziskových organizací ročně a dosahovat jejich vizí. Jsou to věci, které dělají lidi lidmi, a pokud na ně teď zapomeneme, tahle energie vymizí a její plamínek se bude po pandemii těžko rozdmýchávat. A dříve nebo později bude jasné, že něco našim srdcím chybí. Pomozte nám ustát rok 2021, ať naše práce a její dopad nezmizí, říká ředitelka organizace Tamjdem, o.p.s. Markéta de Almeida Marques

Jak můžete přispět na kampaň?
Proměňte s Tamjdemem svět českých neziskových organizací cihlu po cihle a víkend po víkendu i vy. Vaše podpora dárcovské výzvy pomůže v roce 2021 propojit 150 dobrovolníků s 15 neziskovkami. Darujte do 5. 12. přes dárcovský portál www.darujme.cz.

Bližší informace ke kampani naleznete na: https://www.darujme.cz/projekt/1203739. Budeme velice vděčni, pokud kampaň podpoříte i sdílením příspěvků na sociálních sítích Facebook: www.facebook.com/Tamjdem/ 
a Instagram: https://www.instagram.com/tamjdem/

reklama

reklama