S jarem přichází i nové číslo Prima vychytávek plné svěžích bylinek

V jarním čísle Prima vychytávek na čtenáře čeká vše důležité o bylinkách. Od nejrůznějších zálivek a sirupů až po bazalkové pesto a unikátní jarní bylinkové menu. Kutilové si vyzkouší upcyklaci, při které budou mít možnost vdechnout starým věcem nový život. Zahradníkům poradíme, jak po zimě probudit rostliny, ať už na zahradě nebo doma, a ve veterinární poradně se zaměříme na pohodu našich mazlíčků.
časopis Vychytávky
časopis Vychytávky

reklama

S příchodem jara máme snahu odlehčit jídelníček, zařadit do něj více čerstvých potravin a těšit se ze svěže chutnajících pokrmů, proto se v novém čísle Prima vychytávek budeme věnovat mocným bylinkám. Prozradíme tipy, jak po zimě probudit bylinkovou zahrádku. Láďa dále ukáže, jak připravit domácí pesto z česnekové pažitky, svěží mátovou zálivku nebo perfektní sirup na domácí limonádu. Navíc předvede své unikátní bylinkové menu. Představíme i ne tak známá fakta o koriandru, bazalce a kopru.

Na své si určitě přijdou i kutilové, pro které jsme připravili návody na zamilované srdce z proutí, praktickou poličku ze síta na mouku, případně stylové hodiny ze starého ciferníku a pánvičky, které do každé kuchyně vnesou pořádný kus originality. V každém případě zlepšíme den nejen sobě, ale i přírodě, protože díky využití již nepotřebného předmětu pomáháme v upcyklaci, a věci, které bychom jinak vyhodili, dostávají nové využití a smysl.

Zahradníkům pomůžeme s růžemi, zajímavými odrůdami rajčat a prozradíme i pár vychytávek ohledně pěstování ředkviček. Nebudou chybět ani cenné rady pro balkonovky, pokojovky a další zeleň po zimě. A pokud už se někteří nedočkavci těší na rozkvetlou zahradu, okenní parapety a balkon, chvíli si můžou zkrátit skvostnými mýdlovými květy.

Pro odvážné máme návod na bytelnou lavici s úložným prostorem, komodu do koupelny či výtvarný stolek pro děti a rozvíjení jejich kreativity. Mezi další tipy do domácnosti patří i trik na povolení šroubu se strženým závitem, řezání lana nebo čištění odpadu pomocí péra.

Ve veterinární poradně se zkušená veterinářka Michaela Riedlová zaměří na spokojené kočičí seniory nebo boj proti čmelíkům u slepic. Nebude chybět ani výprava za chovatelkou Zuzanou, která nám přiblíží, jaké to je chovat ovce a kozy.

Časopis Prima vychytávky obsahuje to nejlepší z pořadů Vychytávky Ládi Hrušky, Receptář prima nápadů a Libovky Pepy Libického. Najdete ho na všech novinových stáncích již od středy 24. února za pouhých 35 Kč. Časopis můžete dostávat i přímo do své schránky s předplatným na celý rok 2021 ZDE.

časopis Vychytávky
časopis Vychytávky

reklama

reklama