Sportovní móda vám bude slušet! Co se nosí můžete vidět na inSPORTline Prima Runu – 15. 8. 2020 v pražské Stromovce!

inSPORTline Prima Run
inSPORTline Prima Run

Rozhodli jste se hýbat. K tomu ale jistě přemýšlíte, že by vám to během zvolené aktivity mělo slušet. Co na sebe, aby tomu tak opravdu bylo?

Pro začátek je potřeba upřesnit, že velice záleží na faktu, zda se jedná o ženy či muže a jaká je aktuální sezóna. Co se týče žen, jejich primárním požadavkem je, aby vypadaly dobře. Rozhodně se budou více zabývat designem, inklinovat k pestřejším barevným kombinacím a také volit střih, který zvýrazní jejich křivky a skryje případné nedostatky. Dámy z toho důvodu často volí legíny s vysokým pasem, poněvadž jim opticky prodlouží nohy a stáhnou bříško. A to platí u všech sportovních aktivit. Vzhled je totiž nesmírně důležitý při všech činnostech, které provozujete, takže si to nezkazte tím, že si na sebe do fitka obléknete model, který je vytahaný a bez funkčních prvků. Podle psychologů by vás výkon v takovém modelu nebavil stejně jako v tom správně zvoleném. Na to myslete, až se budete chtít odbýt.

Ve finále je jedno, jestli se rozhodnete pro posilování, běh nebo plavání, v každém případě byste měli vždy volit správný tělocvičný úbor. Tedy takový, který bude nejen z funkčních materiálů, ale bude také zpevňovat potřebná místa, odvádět pot od těla, v zimě hřát, v létě chladit.

Pro každý ze zvolených sportů potřebujete vhodnou obuv. Například. Pokud si myslíte, že před lety vaši rodiče taktéž zvládli běhat, hrát fotbal či volejbal v jediném druhu obuvi, máte pravdu. Ovšem poznatky o lidském těle nebyly na takové úrovni, jako jsou dnes. Takže nejen boty, ale také úbor. Na běhání spíš volný, na trampolíny raději těsnější, ideálně gymnastický dres.

inSPORTline
inSPORTline

S výběrem všeho potřebného vám rádi poradí v obchodech inSPORTline. Díky vhodně zvolenému outfitu totiž můžete nejen předcházet zdravotním komplikacím, ale také dosahovat lepších výkonů a v neposlední řadě i hubnout. Což se vždy hodí.

Mějte na paměti, že také modely pro sport si zaslouží pečlivou péči, tedy prát by se měly minimálně ob trénink. Na funkční materiály a vlákna není záhodno používat aviváž, protože dojde ke změně jejich funkcionalit.

Do fitka se pak hodí modely volnější v horní části těla, na nohy pak přiléhavé legíny. Vždy je nezbytné sledovat i to, v čem chodí oblečení vaši spolu-sportovní kolegové, a i podle nich volit model a jeho typ.

Léto přeje venkovním sportům. Pro oblečení pro ně je dobré kromě dalších funkcionalit myslet také na to, že by vlákno, ze kterého jsou tričko či kraťasy vyrobeny, měly být s UV filtrem, tedy zabraňující spálení pokožky.

Pro běh, když se o něm budeme bavit jako o nejrozšířenějším letním venkovním sportu, je k legínám vhodné zvolit volnější crop top, který opanoval pole módy nejen pro sportovní, ale i pro civilní nošení. Ženy zároveň potřebují efektivní oporu prsou, a správně zvolená podprsenka je proto nesmírně důležitým prvkem pro komfortní cvičení.

Naproti tomu muži jsou mnohem více konzervativní, drží se střídmých barev a dbají na funkčnost oděvu. Častou volbou bývají kompresní oděvy napomáhající regeneraci po sportovním zatížení. Muži primárně ocení pohodlí, proto s oblibou dávají přednost volnějším střihům oblečení, které mohou prakticky využít i na běžné denní nošení.

InSPORTline Prima Run (více na www.insportlineprimarun.cz) je přesně tou akcí, na které nemůžete chybět. V modelu, který vám bude slušet.

Na viděnou na startu!

inSPORTline Prima Run
inSPORTline Prima Run

reklama