Startuje festival Neznámá Země Prima ZOOM

Na festival vás zvou PiranhaFilm, Statutární město Zlín a Prima ZOOM
festival Prima ZOOM Neznámá Země
festival Prima ZOOM Neznámá Země

reklama

Letošní XXIV. ročník festivalu Prima ZOOM NEZNÁMÁ ZEMĚ 2020 o cestování, sbližování a poznávání kultur bude poprvé kompletně on-line a uskuteční se 19.–30. října 2020.

Mottem festivalu je: „Svět se točí Covid NEcovid!“

Veškerý program probíhá na www.neznamazeme.cz anebo na facebookové stránce festivalu: www.facebook.com/neznamazeme a vybrané projekce najdete také na www.cnnprimanews.cz.

Co vás čeká?

cestovatelský biograf – Speciálně vyjednané filmy většinou omezeně pro festivalové diváky, dojednáváme s BONTONfilmem například i film Jany Počtové K2: Vlastní cestou o výstupu Kláry Poláčkové-Kolouchové anebo film Jana Žůrka Connection o největším ženském highlinerovém projektu a další.
rozhovory s cestovateli a místními osobnostmi. Dobrodruzi a cestovatelé – spisovatel a poutník Ladislav Zibura, horolezkyně Klára Kolouchová, nejlepší česká highlinerka Anče Kuchařová, dosud nepublikovaný rozhovor s Miloslavem Stinglem, který letos zemřel. Dále vystoupí „extrémní manželé“ Adam Záviška a Peggy Marvanová a další. Z osobností Zlínského kraje chceme představit osobnosti jako je sochař Otmar Oliva, spisovatel Jožka Holcman anebo lékař David Rumpík.
krátce ze světa: Videotelefonáty Čechům a Češkám žijícím ve vzdálených zemích světa. Tušili jste, že v Indii byla nedávno epidemie se smrtností 75 %? Že v Mongolsku je počet zemřelých s COVIDem 0 (slovy nula)? Že Srí lanka má od března totální lockdown? Že prezident Mexika slíbil, že odstoupí, pokud se na demonstraci proti němu sejde 100 000 lidí – a když se jich sešlo 380 000 tak prohlásil, že si dělal legraci?
festivalový běh bude! Natočíme a popíšeme trasu podle GPS a každý si ji může podle vlastního plánu uběhnout. Na festivalovém fcb pak budeme shromažďovat jejich časy. Odměněn bude nejlepší čas + každý finisher dostane malý dárek.
foto soutěž – Po celý festival poběží fotosoutěž na Facebooku Neznámé Země.
– Každý den běží jednodenní soutěže vázané k danému programu. Ceny věnovalo Nakladatelství JOTA a dále NorskaModa.cz, značka Devold, Prima ZOOM, Srdcaři.cz a PiranhaFilm.

Celková stopáž speciálně natočeného a vyrobeného festivalového programu je 595 minut, tedy necelých deset hodin. K tomu připočítejte dalších 480 minut (8 hodin) natočených filmů. Celkem tedy 18 hodin!

Podrobný program ZDE

festival Prima ZOOM Neznámá Země
festival Prima ZOOM Neznámá Země

reklama

reklama