Studentská Thálie přichází inspirovat posedmé

Nový ročník nese motto „TO JE SÍLA“ a jeho hlavní událostí je Performance Studentské Thálie 2019.
Dramatická jelita - vítězové Studentské Thálie 2017
Dramatická jelita - vítězové Studentské Thálie 2017
Kristýna Sluková

reklama

Prestižní soutěž pro mladé talenty, Studentská Thálie, vchází s babím létem do dalšího ročníku. Čekají nás PERFORMANCE napříč žánry v malostranském Divadle Na Prádle a GALA ŘEZY s hereckými osobnostmi a předáním cen v Národním divadle v Praze. Posilněte svou silou svět a buďte u toho s námi!

Celostátní soutěž a přehlídka autorské tvorby, Studentská Thálie, probíhá ve spolupráci s Hereckou asociací, Staroměstskou radnicí, Novou scénou Národního divadla a Divadlem Na Prádle. Hlavním mediálním partnerem je TV Prima. K dalším partnerům Cen Studentské Thálie patří například Divadelní noviny nebo časopis Tvar. Stálým podporovatelem je nezisková organizace Magna Hortenzia.

Studentská Thálie poskytuje divadelní a literární příležitosti talentům ze středních, vysokých a základních uměleckých škol České republiky a propaguje autorskou tvorbu. 

Performance Studentské Thálie 2019 přivítá jedince, divadelní soubory, porotce i diváky v malostranském Divadle Na Prádle v neděli 1. prosince od 16h. Elegantní ceremoniel s názvem GALA ŘEZY se později uskuteční na Nové scéně Národního divadla v Praze, kde vedle Cen Studentské Thálie za Autorský tvar i Autorský počin předáme také Cenu Herecké asociace, Cenu designérů TV Prima pořadu Jak se staví sen, řád Krále rebelů webu Zlatokop Henry, Cenu Adam Fénix partnerského Fénix Rádia nebo Cenu CREO-PAX za kolektivní tvůrčí synergii.

Chystá se také charitativní pořad Síla myšlenek na Staroměstské radnici v Praze, určený zástupcům literární sekce a jako poděkování dárcům kostní dřeně z Karlínského gymnázia v Praze, které Vás mimochodem srdečně zve do své jarní dějepisné soutěže Na pivo s Karlem Velikým. Na všechny akce Studentské Thálie mají zájemci volný vstup.

Uzávěrka přihlášek je k 17. listopadu. Přihlašovací formuláře do obou sekcí: Autorského tvaru (scénický výstup 1-15 minut) i Autorského počinu (básně, povídky, scénáře, hudební texty, blogy… ) jsou na webu Studenské Thálie a zasílají se na info@studentskathalie.cz.

Další informace najdete na www.facebook.com/StudentskaThalie a www.studentskathalie.cz.

Slavnostní předávání cen Studentské Thálie 2018 na Nové scéně Národního divadla
Autor: Kristýna Sluková Slavnostní předávání cen Studentské Thálie 2018 na Nové scéně Národního divadla

reklama

reklama