Tatra kolem světa 2 vyráží vstříc novému kontinentu aneb Afrika volá

Tatra kolem světa 2 vyráží do Afriky
Tatra kolem světa 2 vyráží do Afriky

reklama

Rok 2021 s sebou přináší nejen novou etapu expedice, která projede východní pobřeží afrického kontinentu, ale i nové tváře projektu. V pondělí 15. února z pražského letiště odletěla první část týmu Tatra kolem světa 2 (TKS2), jejímž hlavním úkolem je vyzvednout Trajdu (expediční vůz T815) z přístavu a začít s jejími kontrolami a opravami. Z letiště v tento den odlétá Marek Havlíček, zakladatel a náčelník TKS2, Jiří Dvorský – hlavní kameraman týmu a Lukáš Hejl, který se k týmu letos nově přidává a bude pomáhat po technické stránce.

Bude se mi stýskat, ale těším se na Afriku. Chceme tam všechno zvládnout tak, aby to bylo bezproblémové. Během prvních dvou dní máme v plánu vyzvednout Trajdu z přístavu, pořídit doprovodné vozidlo, které je předrezervované, a začne se instalovat sledovací zařízení, kvůli kterému s námi jede Lukáš,“ reaguje Marek těsně před průchodem letištním turniketem. Lukáš před odletem prošel odborným školením a podle jeho slov by mělo vše již brzy fungovat. Díky tomuto sledovacímu zařízení by lidé sledující TKS2 mohli v reálném čase vidět například to, jakou rychlostí expediční tatrovka jede, jaký tlak mají pneumatiky, apod.

Mimo první tříčlennou partu cestovatelů se v týdnu od 15. února do Džibuti přidají i technici, kteří se podíleli na stavbě expediční tatrovky před jejím startem, který se uskutečnil téměř před rokem (22. 2. 2020). Tito technici tedy vůz znají a těší se nejen na technickou stránku své role, ale i na expediční poznávání jako takové. Na přelomu měsíců února a března do Džibutska přiletí zbylá část týmu TKS2, přiletí i první parta dočasných členů, kteří svou účastí podpořili realizaci projektu.

Z 88 lidí, kteří projekt již dříve finančně podpořili a dosud se výpravy neúčastnili, se 54 členů rozhodlo jet s Tatrou do Afriky. 34 lidí si ještě nezvolilo svou etapu, na kterou se připojí, vybírají z etap v Africe, Jižní Americe a Asii. 17 lidí se rozhodlo letos, že pojedou v Africe. Další noví členové se stále hlásí. Možnost se k expedici připojit stále je. Více informací je dostupných na webu www.TatraKolemSveta2.cz nebo skrze e-mail: produkce@tatrakolemsveta2.cz. Pojeď v tom s námi a na podzim na obrazovce Prima ZOOM.

Chlapec etiopského kmene
Autor: archiv Marek Havlíček Chlapec etiopského kmene

reklama

reklama