TERIBEAR rozhýbal Prahu, za 5 dnů lidé připsali na konto pomoci více než 5 milionů korun

Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem
Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve čtvrtek 5. září byl zahájen již 5. ročník charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Desetidenní nonstop akce potrvá až do soboty, 14. 9., a zapojit se do ní může každý, stačí přijít na vrch Vítkov a zdolat trasu dlouhou 1,5 kilometru. Za každý kilometr věnují partneři akce 30 korun, které pomáhají konkrétním příběhům. Stejně jako v předchozích ročnících, míří i letos na trať mnoho lidí, kteří chtějí pomáhat svým pohybem těm, kteří v životě neměli štěstí. Během prvních 5 dnů akce se zaregistrovalo více kolem 18 000 lidí, kteří do dnešního dne připsali na konto pomoci více než 5 milionů korun, tyto peníze pomůžou konkrétním příběhům, například dětem z dětského domova nebo týraným dětem.

Podle registrací to vypadá, že se do akce opět zapojí rekordní počet lidí, máme velkou radost, že se zájem o charitativní happening každý rok zvyšuje. Jsme teprve v polovině akce, až do soboty se těšíme na všechny, kteří za námi na Vítkov dorazí a pomůžou aktivně některému z deseti konkrétních příběhů,“ říká Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

TERIBEAR rozhýbe i Mladou Boleslav!

Díky ŠKODA AUTO a.s., která je již po páté generálním partnerem happeningu, je možné pomáhat i v Mladé Boleslavi. Jednodenní formát akce se uskuteční v krásném areálu parku Štěpánka, a to ve středu 11. září, kdy probíhá i Šťastný TERIBEARův den dobra na druhou.

Veřejná sbírka Friends of TERIBEAR: pomáhejte i od počítače

Pokud se na Vítkov nedostanete, nebo chcete pomáhat ohroženým dětem nad rámec happeningu, můžete přispět i v nově otevřené veřejné sbírce, která je určena pro všechny příznivce TERIBEARa. „Sbírku jsme otevřeli pro všechny kamarády medvídka TERIBEARa, kteří se k nám nemůžou připojit na Vítkově, ale chtějí být s námi a konkrétně pomoci. Současně je určena i všem těm, kteří cítí potřebu pomoci i nad rámec svých zdolaných kilometrů, které partneři akce promění ve finanční pomoc dětem. S nadsázkou říkáme, že hýbat se přitom budou taky, neboť sbírka probíhá on-line, a tak stačí jenom pohnout myší,“ říká Terezie Sverdlinová.

Odkaz na sbírku: https://friendsofteribear.teribear.cz/.

Více info na www.teribear.cz.

Reklama
Reklama