Trojka Bydlení mezi panely přináší svěží byty a plné světla

Bydlení mezi panely
Bydlení mezi panely

Co nás v našich bytech trápí nejvíce? Bez ohledu na to, zda máte byt v paneláku, v nové výstavbě, či ve starším zděném domě, jedním z nejčastějších problémů, s kterými se v menších bytech neustále potýkáme, je nedostatek místa, který nás ve většině bytů provází na každém kroku. Třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely je opět nabito řadou zajímavých informací, rad a postřehů, stací se podívat.

Nezáleží na tom, zda jde o luxusní obývací halu nebo hravý dětský pokoj, interiéry v  pojetí designérky Kristiny Prokšové vypadají zkrátka pokaždé skvěle. Jsou moderní a přitom velmi útulné. V tomto případě se designérka zabývala přestavbou panelákového bytu. Podrobnosti najdete v článku  Klasický panelákový byt s tváří moderny.

Černá vnáší do koupelny zvláštní dramatické kouzlo a dotváří tak perfektní atmosféru pro relaxaci. Zároveň je to barva, která nikdy nevyjde z módy, má styl a vypadá skvěle v jakémkoliv prostoru.  Například sprchové walk-in zástěny Cure Black dodají koupelně vzdušnost i osobitý styl. Další zajímavosti v článku Black design od Sapho.

Kuchyň je srdcem každého domova. Právě zde vznikají výjimečné pokrmy, u kterých se sejde celá rodina. Investice do jejího vybavení ale bývá nejvyšší položkou při zařizování celého bytu. A jelikož nám kuchyň většinou slouží několik desetiletí, je dobré jejímu výběru věnovat dostatek pozornosti. Dobré rady a zajímavé informace najdete v článku s titulkem Jak naplánovat dokonalou kuchyň?

Životní pojištění nám nemůže vrátit zdraví, ale může další život podstatně ulehčit. Pokud je nastaveno správně. A podle zkušeností v Kooperativě tomu tak často bohužel není. Jak upozorňuje Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě, nastavení pojistných částek a pojistných rizik by se mělo odvíjet od aktuální životní situace klienta. Další podrobnosti v článku Životní pojištění můžete upravovat podle aktuální potřeby.

Panelákový byt manželů, kterým děti vylétly z hnízda, potřeboval po letech užívání oživit zejména proto, že veškeré zařízení bylo původní, pořízené krátce po jeho výstavbě. Majitelé se rozhodli svůj domov přizpůsobit nové životní situaci. V prvním kole proběhla rekonstrukce obývacího pokoje s kuchyní, s ročním odstupem přišla na řadu předsíň, koupelna a WC. Jediná ložnice nebyla součástí návrhu, tu si majitelé zrenovovali již před touto proměnou. A jak to nakonec dopadlo? To se dozvíte v reportáži nazvané Panelákový byt - svěží a plný světla.

První intuitivní nápad byl daný vlastně tím, co nebylo možno z bytu odstranit, a to byly trubky od topení, které byly vedeny v úrovni těsně nade dveřmi. Ty se vlastně staly určitou měděnou linkou celé proměny. Tím byla víceméně dána barevná škála, jaké barvy a materiály zkombinovat. Architekti museli také zohlednit praktické věci, otevřít a provzdušnit předsíň nebo vytvořit větší kuchyni. Reportáž  z pořadu Jak se staví sen najdete pod titulkem Měděná linka celé rekonstrukce.

Majitelka vybydleného panelového bytu v něm po rozvodu dlouholetého manželství hledala nové útočiště a domov. Aby se v novém prostředí po velké životní změně cítila dobře, přizvala si na pomoc architektku Veroniku Haroldovou. Zadáním bylo vytvořit přívětivý prostor, který bude praktický a útulný zároveň. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži s názvem  Přívětivý prostor v konejšivých barvách.

Mít byt bez balkonu nebo s balkonem je velký rozdíl. Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech odpočíváme, relaxujeme, pěstujeme bylinky i kytičky, užíváme si čerstvý vzduch a venkovní prostor. Balkon nebo samonosná lodžie může být na jakémkoliv domě. Nabídka je velmi široká. Více informací od odborníků najdete v článku s titulkem Toužíte po balkonu? Tak si ho pořiďte!

Rekonstrukce panelových bytů nabízejí možnost, jak vhodněji řešit vnitřní uspořádání bytového prostoru. Přestože bývají požadavky majitelů bytů nejrůznější. V řadě případů se v rámci přestavby jádra současně řeší i kuchyně. Také dochází ke spojení kuchyně a obývacího prostoru nebo naopak zachování oddělené kuchyně. A jak se vyrovnat s malým podlouhlým pokojem? Odpověď najdete v článku s titulkem Zařízení obývacího pokoje v bytě  panelového domu.

Galerie La Femme v Bílkově ulici na Starém Městě pražském slaví letos dvacáté výročí od svého vzniku. Domácí úkol, který k tomuto jubileu vypsal majitel galerie Miroslav Lipina, zní dramaticky: Pokus o životní dílo a pod stejným názvem najdete rozsáhlý článek s řadou reprodukcí výtvarných děl.

časopis Bydlení mezi panely
časopis Bydlení mezi panely

reklama