Trojnásobní mistři světa! Čeští rottweileři nedali světové konkurenci šanci!

český tým
český tým
Kateřina Hájková

reklama

Za podpory televize Prima a jejího dokumentárního kanálu Prima ZOOM odjížděla v pondělí 11. října reprezentace Rottweiler klubu České republiky na největší světovou kynologickou událost tohoto plemene – v maďarském městečku Jakabszallás, ležícím asi hodinu jižně od Budapešti, se konalo Mistrovství světa IFR (Světová federace plemene rottweiler), a to hned ve dvou disciplínách – ve stopařských kategoriích IFH1 a IFH2 a v klasické královské IGP3.

Na vysvětlenou – stopařská IFH1 spočívá v tom, že pes musí vypracovat dvě hodiny starou cizí stopu (kříženou další lidskou stopou), 1200 metrů dlouhou, která má sedm úseků, šest lomů a pes musí označit čtyři cizí předměty. Stopa IFH2 je ještě zhruba o třetinu složitější ve všech jmenovaných aspektech. V obou kategoriích lze získat maximálně 100 bodů. Kategorie IGP3 se skládá ze tří oddílů, a to je stopa, poslušnost a obrana, pes musí absolvovat každý z nich na minimálně 70 bodů ze 100.

Český tým, složený z deseti sportovních kynologů, zářil od začátku mistrovství ve všech disciplínách. Začalo to stříbrem pro Jaroslavu Klimešovou a fenku Gwen Jistr v kategorii IFH2. Kategorii IFH1 s velkým náskokem vyhrál Jiří Reizenthaler s fenkou Catness Ginger Taffy, která svým úžasným výkonem vybojovala svému psovodovi titul Mistrů světa! Ještě fantastičtější úspěch je tento titul pro Hynka Procházku se psem Say Holubí dům, kteří zvítězili v konkurenci 64 psů z celého světa v kategorii IGP3! I druhé, stříbrné místo putovalo do České republiky, a to s Pavlínou Fialovou a jejím psem Funny Falko Bonnapo, kteří vyhráli titul Mistrů světa před dvěma lety v Dánsku. Také čtvrté místo zazářilo českými barvami, tentokrát za obdivuhodnou práci Radka Amlera a Iliaka vom Kinzigtal, kteří měli nejlepší obranu celého závodu. Český tým, o kterém se nemluvilo už během závodu jinak než jako o gold týmu, obsadil s jasnou převahou i první místo v týmových soutěžích, stali jsme se tedy mistry světa i v týmech, a během celé akce budilo obdiv (a možná i trochu závist) i naše úžasné reprezentační oblečení, za které vděčíme firmě Gappay a televizi Prima! :-)

Děkujeme za neuvěřitelnou podporu, které si celý tým nesmírně váží, a také za příležitost ukázat naše milované plemeno v pravém světle – tedy jako silné pracovní psy s pevným charakterem a oddané svým páníčkům. Protože každý pes je takový, jak si jej každý z nás vychová. A rottweiler potřebuje kromě lásky, citlivosti a trpělivosti i řád a výcvik, což je třeba si uvědomit. Pak získáte oddaného kamaráda a parťáka na celý život.

Více info na www.rkcr.cz nebo www.facebook.com/strankaRKCR.

S poděkováním team leader českého týmu, Draha Mašková

český tým
Autor: Kateřina Hájková český tým

reklama

reklama