V novém vydání časopisu HOME si můžete přečíst o jedné z proměn a rozhovor s designéry z pořadu Postav si sen!

Proměna z pořadu Postav si sen!
Proměna z pořadu Postav si sen!

reklama

Kromě toho v časopise najdete spoustu stylových vychytávek a designových novinek, praktické rady, jak si vytvořit wellness ve vlastní koupelně nebo zařídit bydlení ve stylu nejhezčích interiérů, a návštěvy malých, ale krásných zahrad, které Vás okouzlí. Předplaťte si HOME a kromě pravidelné dávky inspirace dostanete zdarma kávovar.

HOME
HOME

S návratem do rodinného domu po babičce se mohou vynořovat nejen krásné vzpomínky, ale i problémy související s plnohodnotným bydlením. Díky pečlivě promyšlené rekonstrukci a pomoci známých se však toto bydlení proměnilo ze snu v krásnou realitu.  

Začít znova není nikdy lehké. Pokud však máte po boku milující rodinu, jde to o něco snadněji. A právě to je i případ Ivany, které prošla rozvodem, a proto se musela nastěhovat zpět do domu po babičce, ve kterém bydlí i její rodiče. Část domu, v které se zabydlela Ivana, však nebyla úplně v ideálním stavu, proto se její rodina rozhodla zasáhnout - zavolala si na pomoc odborníky z pořadu Postav si sen!, který vysílá televize Prima každé pondělí večer. Designéři Zuzka Schubertová a Viktor Čikoš pro Ivanu následně navrhli proměnu obývacího pokoje a kuchyně, které v té době byly nevyhovující po praktické stránce, o té estetické nemluvě. Plánovaná proměna vyžadovala větší rekonstrukci a počítala s modernějším, svěžejším stylem interiéru. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší dům z nepálených cihel, designéři tušili, že na ně může čekat nejedno „překvapení“, které by rekonstrukci mohlo zkomplikovat. Ale nepředbíhejme...

Základem návrhu designérů bylo propojení obou místností, díky čemuž se nově vzniklý prostor obývacího pokoje a kuchyně krásně prosvětlil a působí teď vzdušně a svěže. K tomu přispěla i volba zařízení a doplňků  - designéři se odrazili od Ivanina oblíbeného provensálského stylu a bílé barvy, která k němu neodmyslitelně patří. Aby se však Ivana cítila v novém od začátku jako doma, ponechali v interiéru i její staré poklady. Ivaniným přáním bylo například zachovat staré fotografie. Designéři pak ze své vlastní iniciativy zrenovovali některé kousky starého nábytku a natřeli jej nabílo. Aby bílá nepůsobila chladně a sterilně, zvolili designéři do obývacího pokoje pohovku v jemné růžové barvě, dekorace z přírodních materiálů a rostliny, které celý prostor oživily. Díky tomu tak Ivana dostala nejen nové bydlení, ale krásný a útulný domov.

Více info v časopise nebo na www.homebydleni.cz

časopis HOME
časopis HOME

reklama

reklama