Vítání jara s novým číslem Vychytávek

Prima vychytávky
Prima vychytávky

Jaro už je skoro za dveřmi, a proto se v březnovém čísle Vychytávek zaměříme zejména na čerstvé bylinky, svěží recepty, jarní zvelebování domova a zahrady nebo na jarní výlety, plné rozkvetlých bledulí a prvosenek.

První jarní měsíc je ve znamení bylinek a dalšího jarního „lupení“. Všichni nadšení zahrádkáři se dozvědí, jak pěstovat oblíbenou zeleninu a bylinky na balkóně či terase, ať už se jedná o petržel, špenát, méně známé druhy tymiánu, nebo dokonce wasabi. V rámci probouzení zahrady nebudou chybět ani rady na založení užitkového záhonu, řez letitých ovocných stromů či výsev rajčat.

Pro domácí kutily jsou připravené návody na výrobu jarního věnce ze šišek, stoličky ze starého šuplíku nebo na hnízdečko z březových proutků. Čtenáři se také dozví, jak na vlastnoručně vyrobenou Moranu, která představuje tradiční slovanský zvyk pro rozloučení se zimou.

I v tomto čísle Láďa prozradí nějaké své vychytané recepty. Ukáže krok za krokem například petrželkové knedlíčky, kuře s bylinkovou nádivkou, hráškové rizoto s kuřecím masem, špagety s bylinkovým pestem nebo paštiku s medvědím česnekem. Nebude chybět ani sladká tečka, o kterou se postarají šlehačkové řezy.

Tradičně je připravený i svět zvířat, kde se čtenáři budou moci seznámit s kočkou plemene Burmilla, a chovatelé psů jistě uvítají informace o nevhodných aktivitách jejich čtyřnohých kamarádů či o hrozbách potravinových alergií.

Ty nejlepší nápady z pořadů Vychytávky Ládi Hrušky, Receptáře prima nápadů a Libovek Pepy Libického najdete v časopise Prima Vychytávky, který vychází 26. 2. 2020 za pouhých 35 Kč.

časopis Prima vychytávky
časopis Prima vychytávky

reklama