Výstava Václava Šilhy Na vlnách fotografie propojuje snímky domorodých kultur s životem v Antarktidě

Od poloviny ledna až téměř do konce února se v galerii Czech Photo Centre představí držitel řady cen Czech Press Photo a spoluautor několika knih Václav Šilha. Výstava ponese název Na vlnách fotografie.
Silha Ladakh, Indie
Silha Ladakh, Indie
Czech Photo Centre

„Šilha, jehož snímky jsou pravidelně publikovány jak u nás, tak v zahraničních časopisech typu BBC Wildlife Magazine a National Geographic, je známý především díky fotografiím pořízených během toulek za zvířaty. Czech Photo Centre se však tentokrát zaměří i na jeho práce, které zachycují mizející domorodé kultury Asie, Afriky a Jižní Ameriky v kontrastu s černobílými fotografiemi nejjižnějšího kontinentu zeměkoule,“ vysvětluje Veronika Souralová, ředitelka centra.

Na jedné straně se tak na výstavě Na vlnách fotografie pozornost soustřeďuje jednak na člověka a jeho postavení v různých koutech světa, na druhé pak na černobílé snímky Antarktidy – kontinentu, jehož hrdý a nedostupný chlad zůstává stále ještě výzvou. I v této části světa přitom ale může dojít rychle ke změnám.

Silha Zavodovski, Jižní Sandwichovy ostrovy
Silha Zavodovski, Jižní Sandwichovy ostrovy
Czech Photo Centre

„Naše planeta je komplexní celek, ve kterém se mísí nejrůznější formy života a vše spolu úzce souvisí. Proto je logické, že jsem se v tomto případě zaměřil na živočišný druh, o kterém věříme, že si stojí nejvýše. Tedy na člověka a jeho kulturu,“ vysvětluje autor výstavy Václav Šilha.

Výstava Na vlnách fotografie potrvá v Czech Photo Centre od 18. ledna do 25. února. Bude otevřena každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie leží jen zhruba 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Silha, Bhután
Silha, Bhután
Czech Photo Centre

Šilha je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Czech Press Photo za rok 2012, ceny Trigema Czech Press Photo za rok 2014 a v roce 2017 byl nominován na první cenu Czech Press Photo v kategorii video. V roce 2012 obdržel v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je rovněž spoluautorem knih Divoká planeta, Afrika v nás a Afrika v nás II.

Další informace lze nalézt na www.czechphotocentre.cz a www.photo-silha.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama