ZÁHADY ŽIVOTA: Záhadná synchronicita

Záhady života
Záhady života
Shutterstock

reklama

Řada lidí žasne nad událostmi, jež byly »předpovězeny« v dílech umělců a později se skutečně staly. Byli někým dopředu informováni? Kým? Stali se tito kreativci na chvíli jasnovidnými? Spatřili záblesk budoucích událostí, aby je z nějakého důvodu vložili do knihy, článku, nebo do uměleckého díla? Podívejme se na některé tyto zvláštní náhody a souvislosti, nad nimiž mnohdy zůstává i rozum stát.

Slyšeli už jste píseň Mirka Černého Historie se opakuje, v níž popisuje řadu záhadných souvislostí mezi atentátem na Abrahama Lincolna v roce 1865 a J. F. Kennedyho v roce 1963? Mezi oběma událostmi se našlo dokonce 13 záhadných souvislostí. Jednou z mnoha je, že k atentátu na Lincolna došlo ve Fordově divadle a Kennedy seděl v automobilu značky Ford Lincoln...  

Dvojčata v zajetí synchronicity

Pravou žeň mystických náhod vyvolal teroristický útok z 11. září 2001, kdy dva letouny narazily do dvou mrakodrapů Světového obchodního centra v New Yorku. Tak například už v roce 1997 vyšel sborník Federální agentury pro řízení mimořádných událostí (FEMA) Nouzová reakce na terorismus, na jehož obálce byl obrázek Severní věže Světového obchodního centra. Když došlo k útoku, první letadlo narazilo do této věže. A co toto? Na obalu cédéčka kalifornského dua The Coup jsou obě věže nákupního centra v oblacích černého kouře. Bylo vydáno pouhé dva měsíce před útokem. Mimochodem, anglické slovo coup může znamenat (státní) převrat nebo úspěšný manévr, a dokonce i hodně štěstí.

Dne 3. září 2001, tj. týden před teroristickým útokem, byla zveřejněna reklama na obálce ruského časopisu Obustrojstvo i remont (Zařízení a opravy), který zobrazuje dvojčata přeškrtnutá červenou čarou, jako zákazová dopravní značka.

A zdá se zcela nevysvětlitelné, co se stalo přímo během americké tragédie: 11. září 2001 ve 21.54 hodin (GMT) oznámil britský televizní reportér BBC v přímém přenosu, že budova číslo sedm (do které letadlo nenarazilo, WTC7) se zhroutila. Jeho hlášení bylo doplněno titulky. Ve skutečnosti se budova číslo sedm zhroutila 26 minut po zprávě, v důsledku nehašených požárů. Vedoucí zpravodajské služby BBC World Richard Porter vysvětlil incident jako »čistou náhodu«...

Chcete další případy? Tady je máte!

A pojďme dál. Události, které ovlivňují životy miliónů lidí, jsou právě těmito milióny zúčastněných naprosto nepostižitelné a nepochopitelné. Navíc se skrývají za neproniknutelnou oponou politických dohod a čachrů, takže lidé mají dojem, že jsou dílem jakési skryté, všesvětové vlády, či skupiny tajemných zasvěcenců. O to více zarazí náhody, které poodhalí mystický nádech některých politických procesů. 

  • Několik dní před spojeneckým výsadkem v Normandii v roce 1944 v konzervativním londýnském deníku Daily Telegraph vyšla křížovka. Tajenkou byl kódový název připravované vojenské operace – doposud nejpřísněji utajené výsadkové operace Overlord. A agenti MI5 brzy zjistili, že nevinnou křížovku sestavil bezvýznamný školní učitel. 
  • Na premiéře satirického divadelního představení Den voleb ruské avantgardní divadelní skupiny Kvarteto I, konané v Moskvě v roce 2003, se odehrál zajímavý rozhovor dvou postav: „Zapomněli jsme varovat Libyi!“ „Před čím?“ „Budou ji bombardovat! Aby mohli evakuovat obyvatelstvo!“ „Ano, ale kam?“ „Do Bolívie! Tu nebudou bombardovat.“ V březnu 2011 došlo k bombardování Libye pod kódovým názvem Odyssey Dawn.
  • K podivným náhodám dochází nejen v politice, ale i v každodenním životě. V roce 1848 byl ruský živnostník Nikifor Nikitin „... za zmatené řeči o létání na Měsíc...“ poslán do vyhnanství na místo, kde »lišky dávají dobrou noc« – do vzdálené osady Bajkonur...
  • V roce 1883 jistý Henry Ziegland svedl jednu americkou mladou dámu. Ta však nemohla ztrátu cti unést a spáchala sebevraždu. Její bratr střelil Henryho do hlavy a v domnění, že kulka darebáka zabila, se zastřelil také. Jenže kulka Sieglandovu tvář jen mírně škrábla a zaryla se do kmene blízko rostoucího stromu. O několik let později se Henry rozhodl tento strom porazit, ale kmen byl příliš velký a silný. A tak se Henry rozhodl odstřelit strom dynamitem. Výbuch uvolnil střelu, která stále vězela v kmeni, a tentokrát už přesně zasáhla hlavu nečestného svůdce. Byl na místě mrtvý.
  • Anglicko-irský herec Charles Francis Coghlan, jenž zemřel v roce 1899, nebyl pohřben ve své vlasti, nýbrž ve městě Galveston (Texas), kde jeho divadelní společnost zrovna tou dobou pobývala. O rok později zasáhl toto město hurikán nebývalé síly, zničil několik ulic a také místní hřbitov. Průtrž mračen pak vyplavila mnoho hrobů, v nichž nebožtíci snili svůj věčný sen. Totéž potkalo i Coghlanův hrob. Uzavřená rakev s Coghlanovým tělem po dobu devíti let plula po Atlantiku, urazila šest tisíc kilometrů, až ji nakonec proud přinesl na břeh přímo před dům, který koupil kdysi na Ostrově prince Edvarda a kde si přál být pohřben! Nicméně na tento případ synchronicity existují i skeptické ohlasy, které celý příběh zpochybňují.

Chcete vědět, jaké další případy synchronicity se během historie zaznamenaly, co o tomto jevu smýšleli slavní filosofové a co by mohlo být její příčinou? Více si  přečtete v lednových Záhadách života, oblíbeném časopisu o mystériích, zdraví a duši.

V aktuálním čísle také například najdete:

• Téma měsíce: Staneme se v příštím životě člověkem, nebo zvířetem? A čekají na nás naši chlupáčci v nebi?

• Chybí vám peníze? Naprosto odlišný pohled na život s Martinem Vlachem

• Dva případy z praxe psychotronika Ing. J. SchrÖttera: Prokletí mlýna a opatovický poklad

• Tajemství zelených mužů: Co dělá pohanský bůh na křesťanských katedrálách a kostelích?

• Kouzlo Abracadabra funguje? Co znamená a jak se píše?

• Hrabě Monte Christo opravdu žil a jeho pomsta byla krutější, než Dumasův román!

• Paranormální jevy v Plzni. Kde všude najdete přízraky?

• Podivuhodný vesmír: Vznikl z černé díry? Teorie, kterým nevěří ani vědci (i když je sami vymysleli)!

• Kletba karlštejnské bestie: Její soudce zemřel dva dny po vražedkyni!

• Prokleté španělské  jezero - ve vodě se prohání drak, potápí lodě a stahuje lidi pod hladinu

• Podivný odkaz egyptského Krále bohů: Ovlivnil první světovou válku Kámen mudrců?

•Tajemná synchronicita: jak je možné, že se některé historické události a jevy opakují?

•Kalendář na rok 2020 a předpověď tarotových karet na jednotlivé měsíce

•Pomocníci z říše nerostů: Sedm důležitých kamenů »do kapsy«

• Co jíst, abychom byli zdraví? Rady terapeuta M. Duba

To vše a ještě mnoho dalšího najdete v lednovém čísle časopisu Záhady života.

Lednové číslo najdete na stáncích od čtvrtka 9. 1. 2020!

Více info na www.facebook.com/zahadyzivota/ nebo www.zahadyzivota.cz.

časopis Záhady života
časopis Záhady života

reklama

reklama